Maciej Iwański z Ruchu Chorzów: Lech Poznań będzie w tym sezonie walczył o najwyższe cele

- Nie ma się co klepać po plecach i mówić, że zagraliśmy dobrze, bo nie zagraliśmy - uważa pomocnik Ruchu Chorzów Maciej Iwański po meczu, w którym niebiescy przegrali z Lechem Poznań 0:1 i odpadli w 1/8 finału Pucharu Polski.


- Ten mecz wcale nie musiał się tak skończyć, bo nie raz w piłce już tak było, że przyjechał słabszy zespół i wygrywał. Lech miał wiele sytuacji, prowadził grę, ale nie można zapominać, że pod koniec pierwszej połowy mieliśmy sytuację, po której mogliśmy zdobyć bramkę i mogło się to inaczej potoczyć - twierdzi Maciej Iwański, który zapewnia, że on i jego koledzy nie zlekceważyli występu w Pucharze Polski. - Myśleliśmy o tym, żeby w tym sezonie powalczyć i w lidze, i w pucharze. Teraz jednak przegraliśmy, odpadliśmy i trzeba skoncentrować się na lidze, bo tylko ona nam teraz została.

Maciej Iwański wygłasza też dość kontrowersyjną tezę dotyczącą przebiegu końcówki spotkania z Lechem Poznań. - Wydaje mi się, że od pewnego momentu sędzia [Marcin Borski] pilnował, żeby nie było dogrywki - mówi i wyjaśnia. - Kamil Mazek był ewidentnie faulowany, gdy wchodził w pole karne.

Zdaniem doświadczonego pomocnika Ruchu Chorzów nie ma teraz większego znaczenia fakt, że Lech Poznań jest na ostatnim miejscu w tabeli. - To jest mistrz Polski i ma zawodników, którzy będą jeszcze walczyli o najwyższe cele w tym sezonie, choć póki co są na ostatnim miejscu. To pokazuje tylko, jak bardzo liga się wyrównała i jak ciężko w niej wygrywać - mówi.