Lech Poznań - Belenenses. Rywale "Kolejorza" wybrali ten sam hotel, co reprezentacja Portugalii

Hotel Remes w Opalenicy jest bazą ekipy Belenenses Lizbona przy okazji meczu z Lechem Poznań w pierwszej kolejce Ligi Europejskiej. W tym samym miejscu podczas Euro 2012 mieszkała reprezentacja Portugalii.


W kadrze rywali Lecha Poznań nie ma ani jednego zawodnika, który trzy lata temu grałby w reprezentacji Portugalii na mistrzostwach Europy rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie. Korespondenci portugalskich gazet podkreślają jednak, że piłkarze Belenenses mogą się teraz poczuć jak reprezentanci kraju. Tym bardziej że hotel Remes ma informacje o tym, które pokoje zajmowali poszczególni piłkarze z kadry ówczesnych półfinalistów Euro.

Specjalnie potraktowany jest apartament nr 202, w którym trzy lata temu zajmował Cristiano Ronaldo. Na drzwiach do pokoju wisi tabliczka z nazwiskiem gwiazdora Realu Madryt, a hotel Remes ma w swojej ofercie "Weekend w stylu Ronaldo". Za tę atrakcję trzeba za niego zapłacić co najmniej 1250 zł.

Piłkarze z Lizbony spędzą w Opalenicy niemal cały czwartek, a na mecz z "Kolejorzem" wyjadą dopiero dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem (pojedynek rozpocznie się o godz. 21.05). Do pokonania będą mieli ok. 40 km.