Belenenses Lizbona oddaje swego napastnika do Arabii Saudyjskiej. Nie przyleciał już do Polski

Abel Camara, zawodnik z Gwinei Bissau, zostanie wypożyczony z Belenenses Lizbona do saudyjskiego klubu Al-Faisaly. Będzie to już czwarte wypożyczenie tego napastnika w ostatnich pięciu latach
Belenenses Lizbona składa się niemal wyłącznie z graczy portugalskich. Niemal, gdyż ma w swoich szeregach także kilku graczy pochodzących z dawnych kolonii Portugalii, takich jak Gwinea Bissau. Jednym z nich jest Abel Camara, 25-letni napastnik, który trafił do Belem w 2008 roku z Oeiras. Od tamtej pory rozegrał w barwach Belenenses aż 62 spotkania, ale przestał się ostatecznie łapać do składu. Zespół z Lizbony wypożyczał go kolejno do Estreli Amadora, Beira Mar Aveiro oraz rumuńskiego klubu Petrolul Ploeszti. Teraz reprezentant portugalskiej młodzieżówki i pierwszej drużyny Gwinei Bissau trafi do Arabii Saudyjskiej. Będzie zawodnikiem klubu Al-Faisaly z Harmah. Jak podaje portugalska prasa, to jest powód, dla którego nie przyleciał z zespołem do Polski.

Poza Ablem Camarą w zespole Belenenses znajdziemy także Luisa Leala z Wysp św. Tomasza i Książęcej (wypożyczony z APOEL Nikozja) oraz Jailtona Alvesa Mirandę, znanego jako Kuca, z Wysp Zielonego Przylądka (wypożyczony z tureckiego klubu Karabükspor).

Belenenses Lizbona zmierzy się z Lechem Poznań na Inea Stadionie w czwartek o godz. 21.05 w ramach meczu fazy grupowej Ligi Europejskiej. Rewanż w listopadzie w Belem.