Dariusz Formella: Belenenses to bardzo dobrze wyszkolona technicznie drużyna, która jednak ma słabe strony

- Belenenses to bardzo dobrze wyszkolona technicznie drużyna. Wiemy jednak, że ma swoje słabe strony, które będziemy chcieli wykorzystać - mówi przed meczem Ligi Europy Dariusz Formella.
Czwartkowy rywal Lecha podobnie jak poznaniacy bardzo słabo spisuje się w rozgrywkach ligowych. W ligowej tabeli zespół z Lizbony zajmuje 16. miejsce (w lidze portugalskiej występuje 18 zespołów), a w ostatniej kolejce przegrał z Benficą aż 0:6. - Wiem, że Belenenses ma swoje problemy, ale trudno oceniać mi ich sytuację, ponieważ nie jestem w środku drużyny. Na pewno podobnie jak i my będą się chcieli w czwartek przełamać - mówi Dariusz Formella.

Pomocnik Lecha uważa, że trudno zespół z Portugalii porównać z którymś z zespołów z polskiej ekstraklasy. - Mieliśmy analizę ich gry, ale nie uważam, żeby byli podobni do jakiegoś z naszych ligowych rywali. Na pewno jest to drużyna bardzo dobrze wyszkolona technicznie. Ich sytuacja w tabeli i ostatnie mecze pokazują jednak, że mają swoje słabe punkty, które będziemy chcieli w czwartek wykorzystać - zapowiada Formella.