Liga Europejska. Belenenses Lizbona rozgromiony przez Benficę w ostatnim meczu przed Lechem [WIDEO]

Na niespełna tydzień przed pojedynkiem z Lechem Poznań w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europejskiej portugalski zespół Belenenses Lizbona został rozgromiony przez Benficę na Estadio da Luz aż 0:6
To pierwsza porażka Belenenses w czwartym meczu ligi portugalskiej, dotąd gracze z Belem mieli trzy remisy - 3:3 z Rio Ave oraz po 1:1 z Vitorią Guimaraes i Maritimo Funchal . Ta klęska spycha zespół z Belem na czternaste miejsce w tabeli, zatem takie, jakie zajmuje Lech Poznań w polskiej ekstraklasie. W portugalskiej gra jednak 18 ekip.

Belenenses straciło sześć goli, z czego dwa w jednej tylko minucie. Między 60. a 63. minutą Benfica strzeliła mu trzy bramki. Tu można obejrzeć wszystkie gole:

Podczas meczu doszło do interwencji policji, która użyła pałek wobec kibiców Benfiki Lizbona.

Benfica Lizbona - Belenenses Lizbona 6:0 (3:0)

Bramki: Mitroglou (5., 60.), Jonas (17., 39.), Gaitan (60.), Talisca (63.)

BELENENSES: Hugo Ventura - Joao Amorim, Tonel, Gonçalo Brandao, Andre Geraldes - Fabio Sturgeon, Ruben Pinto (73. Andre Sousa), Ricardo Dias, Carlos Martins (62. Abel Camara), Miguel Rosa - Kuca (46. Luis Leal).

W następnym meczu Belenenses ma znów silnego rywala - 20 września zmierzy się z FC Porto.

Mecz z Lechem - w czwartek o godz. 21.05. Tym spotkaniem Kolejorz rozpocznie walkę w Lidze Europejskiej. Następnie zmierzy się u siebie z Fiorentiną (5 listopada) i FC Basel (10 grudnia).