"U Karola Linettego nie widać żalu ani niespełnienia z powodu braku transferu"

Trener Lecha Poznań Maciej Skorża twierdzi, że jest spokojny o podejście do meczów Karola Linettego po tym, jak nie doszedł do skutku jego transfer do Club Brugge. - On wie, że dzięki naszej grze w Lidze Europejskiej będzie miał więcej ofert - mówi
Karol Linetty na koniec okna transferowego miał przejść do belgijskiego Club Brugge. Był nawet na testach w Belgii, oglądał mecz brugijczyków z Manchesterem United. Nic jednak z tego transferu nie wyszło, strony nie porozumiały się i Karol Linetty wrócił do Lecha. Wziął udział w meczu z Termalicą Nieciecza rozegranym w Mielcu. - Wyszedł na niego niemal prosto z samolotu z Belgii. Trudno było wymagać wielkiej formy - mówi trener Kolejorza Maciej Skorża.

Karol Linetty w Mielcu ujawnił, że sam podjął już decyzję przejścia do belgijskiego klubu, ale skoro nic z tego nie wyszło, niewiele może poradzić. Twierdził, że nie żywi żalu do nikogo.

O podejście Karola Linettego do kolejnych meczów w barwach Kolejorza spokojny jest trener Lecha Maciej Skorża. - Nie widzę u niego objawów żalu ani niespełnienia z tego powodu, że nie wyjechał - twierdzi. - Myślę, że Karol dobrze wie, że nasza gra w Lidze Europejskiej może spowodować, że będzie miał znacznie więcej ofert niż ta jedna.

Karol Linetty na razie nie może się wypromować w meczach kadry narodowej. Co na nią pojedzie, łapie jakąś kontuzję - ostatnio został trafiony potężnie piłką w głowę przez Jakuba Błaszczykowskiego, w meczach z Niemcami i Gibraltarem nie wziął udziału.