Coraz więcej piłkarzy na treningu Lecha Poznań. Mistrz Polski znów szykuje się do gry co trzy dni

Na środowym treningu trener Lecha Poznań ma mieć do dyspozycji wszystkich piłkarzy, których ostatnio brakowało na zajęciach. - Wreszcie będziemy mogli przepracować pełny mikrocykl - cieszy się drugi trener ?Kolejorza? Tomasz Rząsa.


Miniony tydzień treningowy mistrzowie Polski rozpoczynali w zaledwie dziesięcioosobowym składzie, w którym było dwóch bramkarzy i trzech rekonwalescentów, którzy ćwiczyli indywidualnie. Z tej ostatniej grupki w pełni sił jest Dawid Kownacki i trenuje już z drużyną, a wkrótce w jego ślady mają pójść Darko Jevtić i Marcin Robak.

Do pierwszego zespołu wróciła też czwórka, która w poprzednim tygodniu trenowała z rezerwami. To David Holman, Niklas Zulciak, Piotr Kurbiel i Krystian Sanocki. W efekcie we wtorek na boisko treningowe wyszło dwunastu graczy mistrzów Polski i trzech bramkarzy.

W środowe południe, gdy Lech Poznań rozpocznie przygotowania do sobotniego meczu ligowego z Podbeskidziem Bielsko-Biała, na zajęciach ma być już jednak 22 graczy. Do Poznania mają już bowiem wrócić reprezentanci krajów: Węgrzy Tamas Kadar i Gergo Lovrencsics, Finowie Paulus Arajuuri i Kasper Hamalainen, Kebba Ceesay z Gambii oraz Tomasz Kędziora i Dawid Kownacki, którzy we wtorek zagrają w Kielcach dla kadry Polski U-21. - Zawodnicy, którzy pojechali na zgrupowania, już w środę stawią się na treningu i stosunkowo wcześnie będziemy mieć ich wszystkich do dyspozycji. Wreszcie będziemy mogli przepracować pełny mikrocykl i trochę więcej czasu poświęcić na przygotowanie pozostałych piłkarzy do najbliższych spotkań - mówi na lechpoznan.pl Tomasz Rząsa, asystent Macieja Skorży.

Liczna kadra przyda się Lechowi Poznań, bo od 12 września, czyli pojedynku z Podbeskidziem, do 4 października, kiedy w lidze nastania kolejna przerwa na potrzeby reprezentacji, lechici rozegrają siedem spotkań w 23 dni! Po meczu z bielszczanami będą to kolejno mecze z Belenensen Lizbona (Liga Europejska), Jagiellonią Białystok (ekstraklasa), Ruchem Chorzów (Puchar Polski), Górnikiem Zabrze (ekstraklasa), FC Basel (LE) i Cracovią (ekstraklasa).