Eliminacje PNA. Kebba Ceesay z Lecha Poznań znów zagrał dla reprezentacji Gambii

Obrońca Lecha Poznań Kebba Ceesay po trzech latach nieobecności znów zagrał w reprezentacji Gambii. Jego drużyna przegrała jednak z Kamerunem 0:1 w eliminacjach do Pucharu Narodów Afryki.
Kebba Ceesay wybiegł w podstawowym składzie reprezentacji Gambii i rozegrał całe spotkanie. Obrońca Lecha Poznań nie pomógł jednak swojej drużynie w zdobyciu punktów. Gambia przegrała z Kamerunem 0:1 po golu Vincenta Aboukara z 65. minuty meczu.

Po dwóch spotkaniach Gambia zajmuje trzecie miejsce w grupie z dorobkiem jednego punktu. Prowadzi Kamerun z kompletem zwycięstw przed Mauretanią (trzy punkty). Ostatnie jest RPA, które w dwóch dotychczasowych meczach też zgromadziło jeden punkt.

Do Pucharu Narodów Afryki awansują zwycięzcy grup oraz dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc w grupach czterozespołowych. Turniej finałowy z udziałem 16 drużyn zostanie rozegrany w 2017 roku w Gabonie. Gambia ma zupełnie nową drużynę stworzoną przez Szwajcara Raoula Savoya. Nowy trener namówił do występów wielu piłkarzy, w tym lechitę. Kebba Ceesay wrócił do reprezentacji po trzech latach niebecności