Pustki na treningu Lecha Poznań. Tylko dziesięciu piłkarzy, a wśród nich dwóch bramkarzy

Zaledwie dziesięciu zawodników wzięło udział w środowym treningu piłkarzy Lecha Poznań. Dwóch z nich to bramkarze, a trzech to gracze, którzy ostatnio nie grali z powodu kontuzji.


Po meczu w Mielcu, gdzie Lech Poznań przegrał 1:3 z Termalicą Nieciecza, piłkarze dostali kilka dni wolnego. Nie wszyscy, bo aż dziewięciu graczy rozjechało się na zgrupowania reprezentacji narodowych. I tak Paulus Arajuuri i Kasper Hamalainen trenują z kadrą Finlandii, a Tamas Kadar i Gergo Lovrencsics przygotowują się do meczów reprezentacji Węgier. Ponadto na zgrupowaniu kadry Polski jest Karol Linetty, Bośni i Hercegowiny Jasmin Burić, a Gambii - Kebba Ceesay. Z polską młodzieżówką ćwiczą Dariusz Formella i Tomasz Kędziora.

Powołanie na zgrupowanie tej ostatniej drużyny miał też Dawid Kownacki, ale został w Poznaniu, gdzie wciąż leczy kontuzję stawu skokowego. Na razie trenuje indywidualnie, podobnie jak Darko Jevtić i Marcin Robak.

Normalnie ćwiczą też bramkarze Krzysztof Kotorowski i Maciej Gostomski, podobnie jak zawodnicy z pola: Dariusz Dudka, Szymon Pawłowski, Denis Thomalla, Barry Douglas i nowy lechita Maciej Gajos.

W środę nie trenowali zawodnicy z kadry pierwszego zespołu: Łukasz Tałka, Marcin Kamiński i Abdul Tetteh oraz David Holman, Krystian Sanocki, Niklas Zulciak i Piotr Kurbiel. Ta ostatnia czwórka ćwiczy z ekipą rezerw i zagra w jej barwach w piątkowym meczu III ligi przeciwko Centrze Ostrów Wlkp.