Liga Europejska. Maciej Gajos zgłoszony przez Lecha Poznań. Dwóch poza kadrą

Nowy piłkarz Lecha Poznań Maciej Gajos znalazł się na liście piłkarzy, których ?Kolejorz? zgłosił do gry w Lidze Europejskiej. Do kadry na puchary dołączył też Niklas Zulciak, a poza nią znaleźli się Maciej Wilusz i Krystian Sanocki.


Maciej Wilusz był uprawniony do gry w pucharach, ale w ostatnich dniach okresu transferowego Lech Poznań wypożyczył swojego piłkarza do Korony Kielce. W tej sytuacji doświadczony obrońca wypadł z listy zgłoszonej do UEFA. Na liście nie ma też nazwiska Krystiana Sanockiego, który z kolei może grać dla mistrzów Polski w meczach ekstraklasy. Już wcześniej poznaniacy zgłosili natomiast Piotra Kurbiela i 19-letni napastnik zdążył nawet zadebiutować w pucharach w rewanżowym meczu z Videotonem Szekesfehervar, mimo że wciąż czeka na pierwszy występ ligowy.

Maciej Skorża zdecydował ponadto, że w Lidze Europejskiej może mu się przydać Niklas Zulciak i ten piłkarz został zatwierdzony do gry, podobnie jak Maciej Gajos, którego Lech Poznań kupił w tym tygodniu z Jagiellonii Białystok. Nowy pomocnik "Kolejorza" grał już w tej edycji pucharów dla swojego poprzedniego klubu, ale zgodnie z przepisami występy Macieja Gajosa w eliminacjach do Ligi Europejskiej w barwach Jagiellonii, nie wykluczają możliwości gry dla Lecha Poznań w fazie grupowej tych rozgrywek. UEFA co prawda nie pozwala piłkarzom na grę w jednej edycji pucharu dla dwóch różnych drużyn, ale wyjątkiem są tu występy w rundach kwalifikacyjnych.

Lech Poznań zgłosił do gry w Lidze Europejskiej 25 zawodników. Rywalami mistrzów Polski będą zespoły FC Basel, Fiorentiny i Belenenses Lizbona. Rozgrywki grupowe potrwają od 17 września do 10 grudnia.

Kadra Lecha Poznań w Lidze Europejskiej

Bramkarze: 1. Jasmin Burić, 27. Krzysztof Kotorowski, 33. Maciej Gostomski; obrońcy: 3. Barry Douglas, 4. Tomasz Kędziora, 5. Tamas Kadar, 15. Dariusz Dudka, 21. Kebba Ceesay, 23. Paulus Arajuuri, 35. Marcin Kamiński; pomocnicy: 6. Łukasz Trałka, 7. Karol Linetty, 8. Szymon Pawłowski, 10. Darko Jevtić, 11. Gergo Lovrencsics, 14. Maciej Gajos, 19. Kasper Hamalainen, 20. David Holman, 24. Dawid Kownacki, 28. Dariusz Formella, 37. Niklas Zulciak, 55. Abdul Tetteh; napastnicy: 18. Denis Thomalla, 22. Marcin Robak, 34. Piotr Kurbiel.