Liga Europejska. Fiorentina długo prowadziła z Torino, a potem... [WIDEO]

Pierwszej porażki w sezonie doznali piłkarze AC Fiorentina, którzy prowadzili na wyjeździe z AC Torino 1:0, a potem w jedenaście minut stracili trzy gole i przegrali w Turynie 1:3. Zespół z Florencji jest jednym z rywali Lecha Poznań w grupie I Ligi Europejskiej.

Jako pierwszy na Stadionie Olimpijskim w Turynie trafił dla gości hiszpański obrońca Marcos Alonso i skromne prowadzenie Fiorentiny utrzymywało się do 67. minuty. Wtedy to wyrównanie dla zespołu Kamila Glika uzyskał Emiliano Moretti.

Potem wydarzenia potoczyły się bardzo szybko. Turyńczyków na prowadzenie wyprowadził w 69. minucie bardzo już doświadczony Fabio Quagliarella (grał przeciwko Lechowi Poznań w barwach Udinese Calcio), a osiem minut później ostatnią bramkę wieczoru zdobył Daniele Baselli i ten w sumie wyrównany mecz zakończył się pewną wygraną AC Torino.

W ten sposób została przerwana, rozpoczęta w maju, passa sześciu zwycięstw Fiorentiny w Serie A.

Lech Poznań zagra z Włochami w trzeciej i czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Europejskiej. Najpierw w Italii (22 października), a potem na stadionie przy Bułgarskiej w Poznaniu (5 listopada).

Przypomnijmy, że w świetnej formie w lidze szwajcarskiej jest inny zespół z tej grupy - FC Basel.