Liga Europejska. FC Basel nadal w formie. Rywal Lecha Poznań znów wygrał w lidze [WIDEO]

Siódmy mecz i siódme zwycięstwo - to bilans FC Basel w szwajcarskiej ekstraklasie. Przeciwnicy Lecha Poznań w Lidze Europejskiej pokonali 3:1 FC Zurych.

Niedzielni rywale mistrzów Szwajcarii to ostatni obecnie zespół w lidze. Wygrana FC Basel wygląda więc na dość skromną, ale tak naprawdę obrońcy tytułu mieli w tym spotkaniu wielką przewagę. Mieli piłkę przez 66 procent czasu, oddali aż siedemnaście strzałów na bramkę gości (ci tylko cztery), sześć było celnych (a tylko jedna próba w wykonaniu FC Zurych).

Bazylejczycy prowadzili od piątej minuty, gdy gola strzelił Michael Lang, ale rywale wyrównali przed przerwą. Aż do 71. minuty był remis, a wtedy dla gospodarzy trafił Shkelzen Gashi, najlepszy strzelec w Szwajcarii w ostatnich sezonach. Wynik spotkania został ustalony w 85. minucie po uderzeniu Marka Janko z rzutu karnego. Austriak zdobył też jedną z bramek w pierwszym meczu z "Kolejorzem" (1:3 w Poznaniu) w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Lech Poznań zagra z zespołem FC Basel na jego stadionie 1 października, w drugiej kolejce Ligi Europejskiej. Potem podejmie Szwajcarów 10 grudnia na zakończenie rywalizacji w grupie.