Efektowne zwycięstwo Lecha II Poznań. Hat trick Niklasa Zulciaka

Drugi mecz w sezonie grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi wygrali piłkarze drugiej drużyny Lecha Poznań, którzy rozbili na wyjeździe Wdę Świecie 4:0 (3:0). Hat trickiem w tym spotkaniu popisał się Niklas Zulciak.


W Świeciu zagrało trzech zawodników z pierwszego zespołu "Kolejorza": David Holman (był ustawiony w ataku), Krystian Sanocki i Niklas Zulciak. Ten ostatni został bohaterem spotkania, bo zdobył aż trzy bramki dla rezerw Lecha Poznań. Dwie przed przerwą i jedną po godzinie gry. 21-letni pomocnik, który w tym roku zaliczył dwa występy w ekstraklasie, ma teraz na koncie cztery bramki w obecnych rozgrywkach III ligi.

Jako pierwszy dla poznaniaków trafił w sobotę pomocnik Patryk Janasik, który cztery dni temu skończył 18 lat. To jego pierwsza bramka w rozgrywkach seniorskich.

Drużyna Ivana Djurdjevicia wygrała drugi mecz w sezonie. Przed tygodniem rozbiła 4:1 Nielbę Wągrowiec i wyraźnie ma już za sobą problemy ze zdobywaniem bramek z początku sierpnia, gdy w dwóch meczach nie potrafiła pokonać bramkarzy przeciwników.