III liga. Rezerwy Lecha Poznań rozgromiły Nielbę Wągrowiec. Dwa gole Piotra Kurbiela

hanu
22.08.2015 , aktualizacja: 22.08.2015 13:59
A A A

Lech Poznań trenuje przed meczem z Pogonią Szczecin. Paulus Arajuuri i Piotr Kurbiel (PIOTR LEŚNIOWSKI)

Rezerwy Lecha Poznań pokonały Nielbę Wągrowiec 4:1 w 3. kolejce trzeciej ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. To pierwsza wygrana drugiego zespołu ?Kolejorza? w tym sezonie.
Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla lechitów. Wyszli na prowadzenie już w 4. minucie po tym, jak Piotr Kurbiel wykorzystał podanie Macieja Orłowskiego. Kilka minut później było już 2:0 dla "Kolejorza". Tym razem podawał Niklas Zulciak, a kończył Orłowski. Jeszcze przed przerwą rezultat podwyższył Kurbiel, który wykorzystał zagranie Kamila Jóźwiaka.

Lech dominował na boisku, rywale nie byli w stanie mu zagrozić. W 68. minucie Zulciak skorzystał z prezentu, jaki sprawiła mu obrona Nielby i podwyższył na 4:0. W końcówce wkradło się jednak nieco rozluźnienia w szeregi zespołu Lecha, co skończyło się honorowym golem dla Nielby autorstwa doświadczonego Rafała Leśniewskiego.

W obliczu licznych kontuzji zawodników pierwszego zespołu Lecha Poznań trener rezerw "Kolejorza" Ivan Djurdjević nie mógł liczyć na wsparcie piłkarzy z pierwszej drużyny. Co ciekawe, w bramce rezerw stanął jednak prawie 39-letni Krzysztof Kotorowski, który ostatnio przegrywa rywalizację z Jasminem Buriciem i Maciejem Gostomskim.

Lech II Poznań - Nielba Wągrowiec 4:1 (3:0)

Bramki 1:0 Kurbiel (4.), 2:0 Orłowski (10.), 3:0 Kurbiel (45.), 4:0 Zulciak (68.), 4:1 Leśniewski (81.)

Lech II Poznań (skład wyjściowy): Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Rogala, Antonijs Cernomordijs, Tomasz Dejewski, Marcin Gawron - Kamil Jóźwiak, Piotr Kurbiel, Patryk Janasik, Niklas Zulciak - Maciej Orłowski, Marcin Wasielewski.