Lech Poznań - Videoton Szekesfehervar 3:0. Prasa po meczu: To będzie piękna pucharowa jesień

?Tylko kataklizm w rewanżu może odebrać Kolejorzowi pierwszy od pięciu lat awans do fazy grupowej europejskich pucharów? - pisze prasa po zwycięstwie Lecha Poznań nad Videotonem Szekesfehervar 3:0 w pierwszym meczu IV rundy eliminacji do Ligi Europy.
Przegląd Sportowy: "Wszystko gotowe na fazę grupową"

- Marzymy o tym, żeby jesienią było kilka fajnych wieczorów z Ligą Europy i udziałem Lecha. Jesteśmy tego blisko, ale jeszcze poczekajmy z odtrąbianiem sukcesu - mówił po końcowym gwizdku sędziego trener Maciej Skorża. Wolał asekurować się, bo historia zna przypadki, w których w rewanżu odrabiana była trzybramkowa strata - czytamy na łamach "Przeglądu Sportowego"

Głos Wielkopolski: Kolejorz jedną nogą w fazie grupowej Ligi Europy

Kolejorz wysoko pokonał mistrzów Węgier i jest już jedną nogą w fazie grupowej Ligi Europy. W najważniejszym dla poznańskiego zespołu meczu od pięciu lat wreszcie dopisała skuteczność. Podopieczni Macieja Skorży pokazali, że potrafią sprężyć się na ważne pojedynki. I gdy zdrowi są liderzy, potrafią grać efektownie. Teraz Lechowi pozostaje tylko dopełnić formalności w Szekesfehervar - pisze "Głos Wielkopolski"

Super Express: Lech zlał Videoton 3:0

Rewanż wydaje się czystą formalnością, ale w europejskich pucharach nigdy nic nie wiadomo. Lech musi zapomnieć o wysokim wyniku z pierwszego meczu i pojechać na stadion Videotonu po zwycięstwo! - czytamy w "Super Expressie"

Rzeczpospolita: Na Węgrzech Lech dopełni formalności

Mistrz Węgier miał być idealnym przeciwnikiem dla Lecha, by w końcu zawodnicy Macieja Skorży się przełamali i wyszli z dołka. I takowym się właśnie okazał. Lech nie rozegrał porywającego spotkania, a mimo to pewnie i bezdyskusyjnie zwyciężył. W rewanżu zabraknie Linetty'ego, który w drugiej połowie dostał żółtą kartę (drugą w tych eliminacjach). Nie zmienia to jednak nijak faktu, że Lech jedzie na Węgry wyłącznie dopełnić formalności. - pisze "Rzeczpospolita"