Stary Marych, Bamberka i Zyga Latarnik z zasadami i w koszulkach Lecha Poznań

Przed meczem z Videotonem Szekesfehervar w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej poznański Lech ubrał w koszulki ze swymi zasadami kluczowe w Poznaniu pomniki - Starego Marycha, Bamberkę i Zygę Latarnika
Czy znane postaci uwiecznione na poznańskich pomnikach chodziłyby na mecze przy Bułgarskiej? Nie mamy wątpliwości! - uważa Lech Poznań i ubrał w swe koszulki trzy ważne w Poznaniu pomniki. Teraz wyglądają tak, jakby wybierały się na mecz z Videotonem Szekesfehervar (czwartek, godz. 21)

Lech Poznań napisał w komunikacie: "Pomniki znanych osób, zarówno fikcyjnych, jak i historycznych to nieodłączne elementy poznańskiej przestrzeni miejskiej. Niektóre z nich, takie jak Stary Marych czy Bamberka to ikony, które na stałe wpisały się w poznański krajobraz. Inne, takie jak Zyga Latarnik, Ignacy Łukasiewicz czy Heliodor Święcicki, których możemy spotkać w różnych częściach miasta, tworzą specyficzny klimat ulic i skwerów.

Wśród najczęściej wymienianych symboli stolicy Wielkopolski czołowe miejsce zajmuje Lech Poznań. Teraz te symbole znalazły wspólny mianownik. W ramach akcji #MocniRAZEM postaci z poznańskich pomników przywdziały koszulki z ponadczasowymi Zasadami Lecha Poznań!"

Po czym dodał: "Czy Stary Marych przychodziłby na mecze do Kotła? Czy profesor Święcicki byłby dzisiaj kibicem Kolejorza? A Bamberka - czy wypuszczałaby męża na Bułgarską? Tego możemy się jedynie domyślać. Wiemy natomiast, że w niebieskich koszulkach Lecha prezentują się nienagannie".

Dodajmy, że równie interesujące jest pytanie, czy Bamberka musiałaby "wypuszczać męża" zamiast pójść na mecz sama.

Lech Poznań ubrał pomniki w koszulki z zasadami, które ogłosił podczas poniedziałkowej konferencji .