Paulus Arajuuri wznowił treningi z Lechem Poznań. Kiedy wróci do gry?

Uważany za najlepszego obrońcę Lecha Poznań Fin Paulus Arajuuri ma za sobą już dwa treningi z pierwszym zespołem ?Kolejorza?. - Być może w ten weekend zagra chwilę w rezerwach - mówi trener Maciej Skorża.


Paulus Arajuuri nie gra w piłkę od ostatniego meczu poprzedniego sezonu. Tuż po przerwie spotkania z Wisłą Kraków doznał kontuzji mięśnia dwugłowego uda, musiał opuścić boisko i poddać się leczeniu, które trwa już ponad dwa miesiące.

Potężny Fin znalazł się we wtorek w kadrze mistrzów Polski na mecz pucharowy z Olimpią Grudziądz, ale tak naprawdę nie było szans, by zagrał przeciwko pierwszoligowcom. Zanim bowiem rozpoczął się mecz Paulus Arajuuri odbył trening z Paolo Terziottim. - Paulus był w Grudziądzu na ławce w zasadzie po to, żeby przypomniał sobie, jak to jest, bo nie nadawał się do wejścia na boisko - mówi Maciej Skorża. - W Lubinie podczas meczu z Zagłębiem prawdopodobnie też go nie zobaczymy - dodaje.

Trener Lecha Poznań przyznaje jednak, że fiński stoper ma już za sobą dwa normalne treningi z całą drużyną. - Teraz zastanowimy się, jaki plan dla niego przyjąć. Czy może zagra chwilę w rezerwach, czy będzie trenował indywidualnie. Wszystko zależy oczywiście od samego Paulusa, czy czuje się już pewnie - wyjaśnia Maciej Skorża i podkreśla: - Na razie nie jest w stu procentach przygotowany, by grać.

Mecz piłkarzy Lecha Poznań w Lubinie z Zagłębiem w piątej kolejce ekstraklasy rozpocznie się w piątek o godz. 20.30. Relacja na żywo w Sport.pl.