Gol piłkarza Lecha Poznań dla młodzieżowej reprezentacji Polski. Wygrana z Japonią

Kacper Wojdak z Lecha Poznań strzelił pierwszego gola dla reprezentacji Polski U-18 w wygranym 2:0 pojedynku z kadrą Japonii U-16. W meczu, którym biało-czerwoni zakończyli udział w towarzyskim turnieju Balcom BMW Cup w Hiroszimie, zagrało jeszcze trzech innych lechitów.

Podczas turnieju w Azji Polacy zremisowali po 2:2 z Uzbekistanem i reprezentacją Prefektury Hiroszima, a teraz pokonali kadrę Japonii do lat 16. W tym ostatni meczu w pierwszym składzie zagrali obrońcy Lecha Poznań Mateusz Spychała (został zmieniony w 50. minucie), Kacper Wojdak i Robert Gumny oraz napastnik "Kolejorza" Kamil Jóźwiak.

W 17. minucie pierwszą bramkę dla Polski zdobył Kacper Wojdak, a pół godziny później wynik ustalił Paweł Kaczmarczyk z Jagiellonii Białystok.

W kadrze na turniej w Japonii jest też bramkarz Lecha Poznań Maciej Dąbrowski, który wystąpił w spotkaniu z Uzbekistanem.