Olimpia Grudziądz - Lech Poznań. Z kadry, która przegrała trzy lata temu zostało pięciu graczy

Łukasz Trałka, Gergo Lovrencsics, Marcin Kamiński, Kebba Ceesay i Krzysztof Kotorowski - to wszyscy piłkarze Lecha Poznań, którzy grali w przegranym meczu Pucharu Polski z Olimpią Grudziądz latem 2012 roku. Rewanż we wtorek o godz. 18.
Wpadka z Olimpią Grudziądz z 12 sierpnia 2012 roku uważana jest za jedną z największych za czasów trenera Mariusza Rumaka, obok niepowodzeń w europejskich pucharach z Żalgirisem Wilno i Stjarnan Gardabaer. Kolejorz uległ wtedy niżej notowanej drużynie 1:2 po dogrywce. Olimpia Grudziądz prowadziła, ale Łukasz Trałka wyrównał w 82. minucie. Gospodarze i tak zdołali zdobyć zwycięskiego gola w szóstej minucie dogrywki i dowieźli wynik mimo tego, że grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Marcina Woźniaka. Olimpia Grudziądz odpadła wtedy dopiero w ćwierćfinale Pucharu Polski, z Legią Warszawa.

Kadra Kolejorza zmieniła się na tyle, że z tamtego zespołu, który kompromitował się w Grudziądzu zostało jedynie pięciu zawodników - Łukasz Trałka, Gergo Lovrencsics, Marcin Kamiński, Kebba Ceesay i Krzysztof Kotorowski, który stał wtedy w bramce. W ataku Lecha grał wtedy Bartosz Ślusarski zmieniony przez Vojo Ubiparipa, w obronie grali jeszcze Hubert Wołąkiewicz i Manuel Arboleda.