Sport.pl

Wisła Kraków - Lech Poznań. Maciej Skorża komplementuje transfery wiślaków

- Wisła zaczyna grać bardziej wyrachowaną piłkę, taki ?krakowski futbol?. Tego chce trener Moskal - mówi Maciej Skorża, trener Lecha Poznań, przed meczem z Wisłą Kraków. Początek meczu o godzinie 20.30, relacja "na żywo" na Sport.pl.
Lech Poznań na mecz z Wisłą Kraków jedzie w bojowych nastrojach. Po środowej porażce 1:3 z FC Basel piłkarze "Kolejorza" chcą odbudować pewność siebie. Łatwo jednak nie będzie, bo w Krakowie Lechowi zawsze grało się trudno. I nawet ostatnie zwycięstwo 2:1 z grudnia zeszłego roku rodziło się w bólach. Od tego czasu wiele w Wisłę się zmieniło - począwszy od trenera, skończywszy na zawodnikach. - Wisła zaczyna grać troszkę inną piłkę, bardziej wyrachowaną. Patrząc na ostatni mecz z Cracovią (zremisowany 1:1 - przyp. red.) widać, że trener Moskal chce "krakowskiego futbolu", czyli dużo małej gry, wymiany krótkich podań. Wisła ma zawodników, którzy to potrafią - uważa Maciej Skorża, trener Lecha.

Wisła w tym sezonie nie wygrała jeszcze meczu, bo poza wspomnianym remisie w derbach z Cracovią, w pierwszej kolejce podzieliła się punktami z Górnikiem Zabrze. Skorża podkreśla jednak mocne punkty rywala: - Na chwilę obecną bardzo ciekawie wygląda transfer Krzysztofa Mączyńskiego. To zawodnik, który bardzo dobrze reguluje grę i jeśli złapię kontakt z Pawłem Brożkiem, to będzie groźny. Dobre wrażenie sprawia Boban Jović, ofensywnie grając obrońca. Cała formacja defensywna dyrygowana przez Arka Głowackiego wydaje się solidna. Nawet pomimo tego błędu popełnionego w meczu z Cracovią. Wisła jako całość jest mocna, no i jest jeszcze ten niebezpieczny Brożek - mówi szkoleniowiec Lecha.

Więcej o: