Zagłębie Lubin - Lech Poznań. Pierwszy mecz Lecha Poznań wyznaczony na piątek

Spotkanie mistrzów Polski Lecha Poznań z Zagłębiem w Lubinie zaplanowano na 14 sierpnia na godzinę 20.30. To pierwszy w tym sezonie piątkowy pojedynek Kolejorza
Mecz w Lubinie wyznaczono na piątek, gdyż będzie on poprzedzał czwartą rundę kwalifikacji europejskich pucharów. Lech Poznań wystąpi w niej na pewno, pytanie tylko, w którym z dwóch pucharów - Lidze Mistrzów czy Lidze Europejskiej. Wtedy rozegra swój pierwszy mecz czwartej rundy od 17 do 20 sierpnia.

Wcześniejsze mecze Lech ma zaplanowane na soboty - tak zagrał z Pogonią Szczecin, także w sobotę 25 lipca zmierzy się z Lechią Gdańsk (godz. 20.30), a następnie także w sobotę 1 sierpnia z Wisłą Kraków i wreszcie 8 sierpnia z Koroną Kielce u siebie. Pojedynek z Zagłębiem Lubin będzie piątym meczem w tym sezonie ligowym. Poprzedzi go jeszcze pojedynek w Pucharze Polski, w którym Kolejorz zagra ze zwycięzca pary Rodło Kwidzyn - Olimpia Grudziądz .

Zagłębie Lubin jest beniaminkiem ekstraklasy. W pierwszym spotkaniu sezonu zremisowało z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W ostatnim spotkaniu z Kolejorzem, jakie zagrało także padł taki remis.