Złoty Puchar CONCACAF. Luis Henriquez (ex Lech Poznań) nie zagra w finale. Niewiarygodny mecz z Meksykiem!

Panama grała w dziesiątkę od 25. minuty, a mimo to prowadziła z Meksykiem aż do dziesiątej (!) minuty doliczonego czasu gry. Wtedy straciła bramkę, w dogrywce kolejną i odpadła w półfinale Złotego Pucharu CONCACAF. Były obrońca Lecha Poznań wszedł na boisko pod koniec spotkania.


Panamczycy dotarli do półfinału po trzech remisach w grupie i remisie w ćwierćfinale, w którym awansowali dopiero po rzutach karnych w starciu z Trynidadem i Tobago.

Mecz o finał przeciwko Meksykowi był dla Panamy niezwykły. Już w 25. minucie straciła jedną ze swoich gwiazd, Luisa Tejadę. Mimo to zdołała wyjść na prowadzenie w 57. minucie po golu Romana Torresa. W 87. minucie na boisku pojawił się Luis Henriquez i jego reprezentacja wciąż prowadziła. Chwilę potem jednak sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny dla rywali, którego Andres Guardado wykorzystał w dziesiątej minucie doliczonego czasu gry. Wcześniej sędzia nie był w stanie wznowić gry, bo protestowali gracze Panamy i ich kibice (na stadionie było ponad 70 tysięcy ludzi!).

Zwycięska bramka dla Meksykanów także padła po strzale z jedenastu metrów. Było to w 105. minucie, znów trafił Andres Guardado.Co ciekawe, sędzia ukarał piłkarzy Panamy wspomnianą czerwoną kartką i jeszcze siedmioma żółtymi. Ich przeciwnicy zobaczyli trzy żółte kartki.