FK Sarajevo - Lech Poznań. Na stadionie Asima Ferhatovicia już raz zespół z Wielkopolski wygrał w Lidze Mistrzów. Strzelił 11 goli!

Rok temu piłkarki Medyka Konin rozgromiły macedoński ZFK Kocani 11:1 na stadionie im. Asima Ferhatovicia Hase w Sarajewie, czym przypieczętowały awans do 1/16 Ligi Mistrzyń. We wtorek wieczorem na tym samym obiekcie Lech Poznań zmierzy się z FK Sarajevo. Początek o godz. 21. Relacja na żywo w sport.pl
Piłkarki Medyka Konin w ubiegłym sezonie debiutowały w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Los przydzielił je wtedy do turnieju eliminacyjnego, który rozgrywany był w Sarajewie. Mecze odbywały się na dwóch obiektach: kameralnym stadionie Otoka oraz największym w stolicy Bośni i Hercegowiny, obiekcie olimpijskim im. Asima Ferhatovicia Hase. Na tym pierwszym stadionie mistrzynie Polski pokonały zespół z Sarajewa 3:0 oraz fiński Aland United 7:0, by przypieczętować awans na arenie wieczornego meczu Lecha Poznań z FK Sarajevo, stadionie Asima Ferhatovicia Hase.

"Medyczki" rozgromiły na nim macedoński ZFK Kocani 11:1(!). Hat tricka skompletowała wtedy kapitan konińskiej drużyny Anna Gawrońska, a dwa gole strzeliła m.in. Ewa Pajor, która ostatecznie z dorobkiem dziewięciu trafień zajęła drugie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarek ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzyń. Wyczyn utalentowanej napastniczki, która od lipca jest zawodniczką VfL Wolfsburg, został wybrany przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA) do dziesięciu najważniejszych momentów sezonu.

We wtorek wieczorem na stadionie, który przyniósł wiele radości piłkarkom Medyka Konin, zagrają piłkarze Lecha Poznań. Mistrz Polski zmierzy się z FK Sarajevo w pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Początek spotkania o godz. 21. Relacja na żywo w sport.pl.