Złoty Puchar CONCACAF. Panama zremisowała z USA, Luis Henriquez nie zagrał

Były piłkarz Lecha Poznań Luis Henriquez nie wystąpił w meczu Panamy ze Stanami Zjednoczonymi w Złotym Pucharze CONCACAF. Musiał pauzować z powodu czerwonej kartki. Panamczycy zremisowali 1:1
To trzeci remis reprezentacji kolumbijskiego trenera Hernana Dario Gomeza w tym turnieju, wcześniej zremisowała ona 1:1 z Hondurasem i Haiti. Wydawało się to niespodzianką, ale zespół Haiti pokonał teraz Honduras 1:0 i zapewnił sobie wyjście z grupy. Panama po dwóch remisach nie jest jeszcze tego pewna, o wszystkim zadecydują ostatnie mecze pozostałych grup. Z trzech grup Złotego Pucharu CONCACAF awans zdobywają bowiem po dwie najlepsze ekipy z każdej oraz dodatkowo dwie z trzecich miejsc. Panama zakończyła rozgrywki w swej grupie właśnie na trzecim miejscu, ma 3 punkty. W grupie B na trzeciej pozycji jest Salwador z dwoma punktami, a czwarta - Kanada z jednym punktem. W grupie C natomiast trzecią pozycję zajmuje Gwatemala z jednym punktem, a czwartą - Kuba bez punktu. Każda z tych ekip może wyprzedzić Panamę i wyeliminować ją z turnieju, w którym zespół Hernana Dario Gomeza broni wicemistrzostwa z 2013 roku.

Luis Henriquez tym razem na stadionie w Kansas City nie wystąpił w barwach reprezentacji narodowej. Były piłkarz Lecha Poznań (jego kontrakt wygasł z końcem czerwca) dostał bowiem czerwoną kartkę w poprzednim meczu z Hondurasem , więc teraz musiał pauzować. Na lewej obronie zagrał młody Erick Davis, nominalny stoper.

Panama objęła prowadzenie w 33. minucie po golu swojej gwiazdy, Blasa Pereza. Amerykanie wyrównali w 54. minucie po golu Michaela Bradleya. Zespół trenera Jürgena Klinsmanna zapewnił sobie awans do ćwierćfinału wraz z ekipą Haiti, rewelacją turnieju.