Sport.pl

FK Sarajevo - Lech Poznań. Maciej Skorża: W Sarajewie chcemy grać w swoim stylu i wygrać

- Moi zawodnicy świetnie rozumieją to, że mecze w europejskich pucharach to zupełnie inne wyzwanie niż pojedynek ligowy. Są na nie gotowi - zapewnia trener Lecha Poznań Maciej Skorża. ?Kolejorz? rozpoczyna walkę o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów wtorkowym pojedynkiem z FK Sarajevo.
Niewiele ponad dwa miesiące temu ten zespół Lecha Poznań nie miał niczego. Na początku maja przegrał finał Pucharu Polski, a trener Maciej Skorża mówił, że gdy zastał w szatni załzawionych, głównie młodych piłkarzy, zdał sobie sprawę z tego, jak niedoświadczonych i nieokrzesanych graczy ma w swoim zespole. Teraz "Kolejorz" jest mistrzem kraju, w piątek zdobył Superpuchar Polski, a styl, w jakim to uczynił, rozbudził nadzieje, że tym razem przygoda z europejskimi pucharami nie musi się szybko skończyć. - Patrzę na zawodników i widzę, że świetnie rozumieją to, że w Europie czekają ich zupełnie inne wyzwania. Widzę, że z dużą determinacją i dojrzałością oczekują na mecz w Sarajewie - przyznaje szkoleniowiec.

Trener Lecha Poznań pytany o to, co w takim razie zmieniło się w ciągu tych dziesięciu tygodni od przegranego finału Pucharu Polski, odpowiada: - Drużyna, a szczególnie młodzi gracze nie mieli doświadczenia w takich meczach jak tamten. Potem świetnie wykorzystali czas, który został im dany. Zaczęli bardzo dobrze reagować na presję i w ogóle całą otoczkę wokół meczów o stawkę.

Maciej Skorża wspomina też: - Jesienią nam nie szło. Nie potrafiliśmy się przeciwstawić pewnym sytuacjom na boisku. A już w rundzie finałowej, poza meczem z Jagiellonią Białystok [1:3 przy Bułgarskiej], wszystkie spotkania były pod naszą kontrolą. Nauczyliśmy się radzić sobie z presją, odpowiednio wpływać na losy meczu. Zaszła w zespole zmiana mentalna, która spowodowała, że Lech w coraz większym stopniu wykorzystuje swój potencjał.

Trener "Kolejorza" uważa, że nastawienie jego drużyny w Sarajewie będzie podobne jak przed meczem o Superpuchar. - Chcemy grać w swoim stylu i wygrać - mówi. - Wiadomo, że wynik pierwszego spotkania będzie determinował to, jak może przebiegać rewanż w Poznaniu, dlatego dla nas cenna będzie każda bramka zdobyta w Sarajewie. Na pewno więc nie będziemy się tu tylko bronili i myśleli, jak nie stracić bramki. Chcemy atakować, żeby wygrać - podkreśla Maciej Skorża.

Mecz FK Sarajevo - Lech Poznań rozpocznie się na Stadionie Olimpijskim w Sarajewie o godz. 21. Relacja na żywo na sport.pl i poznan.sport.pl.

Więcej o:
Komentarze (3)
FK Sarajevo - Lech Poznań. Maciej Skorża: W Sarajewie chcemy grać w swoim stylu i wygrać
Zaloguj się
  • franneck

    Oceniono 8 razy 8

    Zwycięstwo Lecha to jedyna rzecz na jaka jestem przygotowany mentalnie. Każde inne rozstrzygnięcie wyciągnie z szafy dawne smrody! Lech jest teraz mocny, widac to gołym okiem,jedzie po swoje i jeśli tylko jakaś presja nie spowoduje paniki wszystko powinno pójść po naszej myśli. Co nie znaczy, że nie trzeba się będzie nabiegać.

  • chateaux

    0

    Lech powinien pojechać do Bośni po swoje. Inna postawa nie przystoi - z całym szacunkiem na tego sympatycznego kraju - Mistrzom Polski w starciu z Bośniakami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX