Bramkarz Lecha Poznań na testach w klubie I ligi. "Jeden z bardziej utalentowanych w Polsce"

Mateusz Lis, bramkarz Lecha Poznań i młodzieżowej reprezentacji Polski, rozpoczął kilkudniowe testy w Miedzi Legnica.


18-letni Mateusz Lis jest wychowankiem Promienia Żary, potem był w UKP Zielona Góra, z którego dwa lata temu trafił do juniorskiego zespołu Lecha Poznań. Po roku zdobył z "Kolejorzem" mistrzostwo Polski juniorów młodszych i został zawodnikiem trzecioligowych rezerw poznańskiego klubu.

Pół roku później Mateusz Lis został oficjalnie włączony do pierwszej drużyny. Oficjalnie, bo już wcześniej, trenował z ekipą z ekstraklasy. W tym roku był na wszystkich zgrupowaniach drużyny Macieja Skorży, grał nawet w sparingach. Ponadto regularnie występuje w reprezentacji Polski do lat 18. Nic więc dziwnego, że Miedź Legnica w informacji o testach Mateusza Lisa pisze na swojej stronie internetowej: "To jeden z bardziej utalentowanych zawodników na tej pozycji w swoim roczniku w Polsce".

Osiemnastolatek pełni w Lechu Poznań rolę czwartego bramkarza, bo o miejsce w składzie walczą przede wszystkim Jasmin Burić i Maciej Gostomski, a trzeci w kolejce do miejsca między słupkami jest Krzysztof Kotorowski. Wygląda na to, że jeśli Mateusz Lis spodoba się trenerom Miedzi Legnica, zostanie wypożyczony do tego klubu.

Trenerem drużyny z Dolnego Śląska jest Ryszard Kuźmy, znany m.in. z tego, że był asystentem w "Kolejorzu" trenerów Jacka Zielińskiego i Jose Bakero. W kadrze Miedzi jest ponadto były junior Lecha Poznań Beniamin Małecki oraz Dawid Smug, który przez pewien czas trenował z poznańskim zespołem.

Przypomnijmy, że ponad rok temu Mateusz Lis był na tygodniowym stażu w Atletico Madryt.