Sport.pl

Lech Poznań w najsilniejszym składzie na Superpuchar? Chyba nie - Sarajewo ważniejsze od Legii

Szkoleniowiec Lecha Poznań Maciej Skorża zapowiadał na zakończenie obozu w Gniewinie, że wystawi najsilniejszy skład na piątkowy mecz z Legią Warszawa o Superpuchar Polski. Tymczasem drugi trener Dariusz Żuraw stwierdził, że nie jest to takie oczywiste.


- Do zdobycia jest trofeum, na dodatek rywalem będzie Legia Warszawa i na pewno podejdziemy do tego meczu w pełni skoncentrowani i nie odpuścimy - mówił. - Najważniejszy jest jednak dla nas wtorkowy mecz z FK Sarajevo i jeżeli ktoś miałby zagrać z Legią i ryzykować przez to występ w meczu o Ligę Mistrzów, to takiego ryzyka nie podejmiemy - tłumaczył asystent Macieja Skorży.

Poza tym, jak stwierdził Dariusz Żuraw, na dzisiaj Lech Poznań nie ma jeszcze kompletnej podstawowej jedenastki. - Są jeszcze pozycje, nad obsadą których jeszcze się zastanawiamy - mówił drugi trener i przyznał, że zespół zyskał latem nie tylko nowych graczy, ale też niejako odzyskał zawodników, którzy wiosną właściwie nie grali. Chodzi tu głównie o Szymona Drewniaka, który bardzo dobrze przepracował okres przygotowawczy, Davida Holmana, który pokazał się z dobrej strony w sparingach, czy Macieja Wilusza, dla którego nieoczekiwanie może się znaleźć miejsce na lewej stronie obrony. - Nie chcę mówić o nazwiskach, ale jest kilku graczy, którzy po obozie zyskali w naszych oczach. Mam nadzieję, że będziemy mieli z nich wiele pożytku - mówił.

Dobrą wiadomością dla "Kolejorza" jest powrót do treningów Tomasza Kędziory, który z powodu problemów ze zdrowiem nie zagrał w żadnym letnim sparingu, a w Gniewinie trenował głównie indywidualnie. - Tomek wrócił już do drużyny całkowicie zdrowy. Jest w stu procentach gotowy, trenuje normalnie i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mógł zagrać w piątek - wyjaśnił Dariusz Żuraw.

Zdjęcie Lech Poznań - Piłka 21776 Zdjęcie PUMA DOMOWA Koszulka Meczowa LECH POZNAŃ 741038-02 Zdjęcie PUMA Wyjazdowa Koszulka LECH POZNAŃ 743261-03
Lech Poznań - Piłka 21776 PUMA DOMOWA Koszulka Meczow... PUMA Wyjazdowa Koszulka LEC...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (19)
Lech Poznań w najsilniejszym składzie na Superpuchar? Chyba nie - Sarajewo ważniejsze od Legii
Zaloguj się
 • bruna5

  Oceniono 32 razy 16

  Ktoś, kto zaplanował superpuchar na kilka dni przed fazą alimentacyjną LM, powinien pierd*lnąć sobie baranka. Instrukcja jak to zrobić na samym początku teledysku Kazika pt 12 groszy.
  www.youtube.com/watch?v=UAaW1BUSPP8&feature=youtu.be&list=RDUAaW1BUSPP8

 • franneck

  Oceniono 23 razy 15

  Jakoś nie mogę sobie wyobrazić Legii, która wygrywa na Bułgarskiej z Lechem. Raz - dlatego, że Legię teraz w ogóle sobie trudno wyobrazić, dwa - dlatego, że Lech ma naprawdę mocny skład (chciałbym obejrzeć Tetteha w akcji), trzy - dlatego że Bułgarska to Bułgarska!

 • guadkijan

  Oceniono 13 razy 11

  To, że nie najmocniejszy, nie znaczy nieoptymalny. Śmieszne, żeby Skorża wystawił na ten mecz wracającego po kontuzji i jednego z najbardziej obiecujących Polaków- Kędziorę, jeśli ma Ceesaya głodnego gry i meczów o stawkę. To samo tyczy się Jevticia, które zagrał kilkadziesiąt minut w sparingach, a Holman który swoje już na obozie pokazał chce grać. Lech po raz pierwszy od 2010 r ma równą kadrę. Może prócz skrzydłowych których jest teraz tylko 3. I pod znakiem zapytania są napastnicy, ale wierze, że sobie poradzą. To, że to nie będzie skład na Sarajewo nie znaczy, że Skorża zagra dziećmi- jak Berg w lidze jesienią...

 • ewa5.0

  Oceniono 11 razy 3

  Legia się skończyła!!!

 • nakrecany_czolg

  Oceniono 36 razy -10

  no to czekam na wiadro pomyj wylanych w mediach na Skorżę, że lekceważy tak cenne trofeum... przed rokiem właśnie tak potraktowany został Berg

 • kali555

  Oceniono 24 razy -14

  Patrzac na historie gry lecha z zalgirisami, stiarnanami i blekitnymi i innych nauczycieli i rybakow na urlopach to faktycznie popieram ten pomysl

 • kalowiec

  Oceniono 53 razy -37

  hahahahah słowiczy śpiew już słychać w tle, już wpie...się szykuje, już taktyk skorża nogami drży :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX