Plany Lecha Poznań na najbliższe dni: msza, Superpuchar Polski i sparing

Lech Poznań rozpoczął w poniedziałek przygotowania do piątkowego meczu z Legią Warszawa o Superpuchar Polski. Dzień wcześniej mistrzowie kraju będą mieli tradycyjną mszę świętą, a dzień później sparing ze Stomilem Olsztyn na bocznym boisku stadionu przy Bułgarskiej.


Piłkarze Lecha Poznań w sobotę zakończyli obóz w Gniewinie. - W niedzielę zawodnicy dostali zasłużony dzień wolnego po dwóch tygodniach ciężkiej pracy. Mogli go spędzić z rodzinami i naładować akumulatory, bo w poniedziałek po południu rozpoczynamy ostatni mikrocykl przed rozpoczęciem sezonu - mówił w Lech TV drugi trener "Kolejorza" Tomasz Rząsa.

Zapowiadał, że ostatnie dni przed piątkowym pojedynkiem z Legią Warszawa o Superpuchar Polski lechici poświęcą głównie na zajęcia taktyczne. - Mamy pełną kadrę, a w niej wartościowych, dobrych piłkarzy. Nie boimy się więc rozgrywania meczów co trzy dni. Jeszcze parę dni i będziemy gotowi do walki - zapowiedział asystent Macieja Skorży.

Zanim mistrzowie Polski wyjdą na piątkowy mecz, udadzą się na tradycyjną mszę świętą, którą przed każdą rundą odprawia kapelan "Kolejorza", ks. Jacek Markowski. Nabożeństwo w intencji piłkarzy i sztabu szkoleniowego Lecha Poznań zaplanowano na godz. 14 w czwartek w kościele pw. św. Jerzego przy ul. Swoboda 43a w Poznaniu.

Nazajutrz po meczu o Superpuchar Polski poznaniacy zagrają dodatkowy sparing ze Stomilem Olsztyn, zespołem prowadzonym przez dobrze znanego w Wielkopolsce trenera Mirosława Jabłońskiego. Mecz ze Stomilem rozpocznie się o godz. 13 na bocznym boisku stadionu przy Bułgarskiej. Transmisję ze sparingu zapowiada Lech TV.