Mecze Lecha Poznań z FK Sarajevo w TVP 1! Kto komentatorem?

Oba mecze Lecha Poznań z FK Sarajevo w eliminacjach do Ligi Mistrzów pokaże na żywo TVP 1 - dowiedzieliśmy się z wiarygodnego źródła.


TVP zdecydowała się pokazać oba pojedynki mistrzów Polski z FK Sarajevo - ten z Bośni (14 lipca o godz. 21) i ze stadionu przy Bułgarskiej (22 lipca o godz. 20.45). Komentatorem obu spotkań będzie Jacek Laskowski, a gospodarzem studia meczowego Dariusz Szpakowski. Spotkania będą pokazywane na żywo na antenie TVP 1.

Od najbliższego sezonu prawa do pokazywania piłkarskiej Ligi Mistrzów ma na wyłączność platforma NC+. Prawa nie obejmują jednak wczesnych faz eliminacji do fazy grupowej i w tym czasie kluby mogą sprzedać prawa do pokazywania meczów na wolnym rynku.

W przypadku meczów z FK Sarajevo kluczowa dla losów transmisji była decyzja mistrzów Bośni i Hercegowiny. Sprzedali oni prawa do meczu w Sarajewie telewizji Face TV. Stacja ma doświadczenie w obsłudze meczów FK Sarajevo, bo pokazywała już występy Bośniaków w ubiegłorocznych eliminacjach do Ligi Europejskiej - przeciwko FK Haugesund, Atromitos FC i Borussii Moenchengladbach.

Teraz Face TV i TVP porozumiały się w sprawie wymiany sygnałów z meczów FK Sarajevo z Lechem Poznań i dlatego oba mecze obejrzą na żywo kibice w obu krajach.