Lech Poznań - APOEL Nikozja. Skład "Kolejorza" na pierwszy sparing z Cypryjczykami

Trzech nowych piłkarzy Lecha Poznań znalazło się w wyjściowym składzie Lecha Poznań na piątkowy sparing z APOEL-em Nikozja. Początek spotkania, które potrwa 2x30 minut, o godz. 18 w Gniewinie.


Główny sparing Lecha Poznań z mistrzami Cypru zostanie rozegrany w sobotę, ale oba zespoły umówiły się, że dzień wcześniej spotkają się w rezerwowych składach, by także rozegrać mecz kontrolny.

Z punktu widzenia "Kolejorza" dodatkowy mecz z Cypryjczykami jest o tyle istotny, że nie wszyscy piłkarze Macieja Skorży mieli okazję trenować i grać od początku zgrupowania w Gniewinie. Dotyczy to m.in. Darko Jevticia, który znalazł się w wyjściowej jedenastce, a także Marcina Robaka, Dariusza Formelli i Niklasa Zulciaka, którzy w pojedynku z APOEL-em będą rezerwowymi.

Trener Lecha Poznań nie zdecydował się wystawić do gry Kaspra Hamalainena, który dopiero w środę wieczorem dotarł na zgrupowanie i treningi z drużyną wznowił w czwartek. Fin dostał dłuższy urlop, gdyż czekał na narodziny syna.

Mistrzowie Polski rozpoczną w następującym zestawieniu: Krzysztof Kotorowski - Jan Bednarek, Tamas Kadar, Maciej Wilusz, Dariusz Dudka - Abdul Aziz Tetteh, Szymon Drewniak - Darko Jevtić, David Holman, Jakub Serafin - Denis Thomalla. Rezerwowymi są: Mateusz Lis, Marcin Kamiński, Dariusz Formella, Marcin Robak, Niklas Zulciak, Dawid Kownacki i Kebba Ceesay.

Więcej o: