Błękitni Stargard Szczeciński chcą ściągnąć dwóch młodych piłkarzy Lecha Poznań

PRZEGLĄD PRASY. Błękitni Stargard Szczeciński, którzy w poprzednim sezonie byli bliscy wyeliminowania Lecha Poznań z półfinału Pucharu Polski, są zainteresowani ściągnięciem dwóch piłkarzy "Kolejorza". Chodzi o Marcina Gawrona i Grzegorza Rogalę z rezerw poznańskiego klubu - informuje "Głos Szczeciński".
Zespół Błękitnych Stargard Szczeciński był absolutną rewelacją minionej edycji Pucharu Polski. Drugoligowiec jak burza przeszedł przez pierwszy rundy, a później w ćwierćfinale niespodziewanie wyeliminował Cracovię. Błękitni byli bliscy sprawienia jeszcze większej sensacji, jaką bez wątpienia byłoby dotarcie do finału rozgrywek. Bo choć drużyna ze Stargardu w pierwszym półfinałowym meczu pokonała Lecha Poznań 3:1, to porażka 1:5 brutalnie zakończyła piękną przygodę Błękitnych w PP.

Błękitni w minionym sezonie zajęli piąte miejsce w II lidze. Na tym poziomie rozgrywkowym PZPN wymaga, by zespół miał na boisku co najmniej dwóch zawodników w wieku młodzieżowca. Stąd zainteresowanie przez Błękitnych duetem młodych zawodników Lecha Poznań -czytamy w Głosie Szczecińskim . Chodzi o Grzegorza Rogalę i Marcina Gawrona. Rogala to lewy obrońca, który w minionym sezonie wystąpił w 28 meczach rezerw "Kolejorza". Co ciekawe - urodził się on właśnie w Stargardzie Szczecińskim. Z kolei Gawron występuje na pozycji środkowego pomocnika, a w poprzednim sezonie zaliczył 23 spotkania w III lidze.