Sport.pl

Krzysztof Kotorowski z Lecha Poznań: To mój ostatni sezon

- Za rok kończę karierę - zapowiada bramkarz Lecha Poznań Krzysztof Kotorowski, który właśnie przygotowuje się do swojego trzynastego kolejnego sezonu w ?Kolejorzu?.


Wychowanek Olimpii Poznań jest przy Bułgarskiej od wiosny 2004 roku. Kilkukrotnie przedłużał swoje umowy z Lechem Poznań. Ostatni kontrakt (na rok) podpisał na początku czerwca. - Czuję, że nadal jestem w niezłej dyspozycji. W każdej chwili, gdy będzie taka potrzeba, mogę wejść do bramki. To chyba była główna przyczyna tego, że zdecydowałem się podpisać kontrakt - mówi Krzysztof Kotorowski. - Zwłaszcza że trenerzy widzą, że na treningach wciąż daję radę. To po rozmowie z nimi zdecydowałem, że podejmuję rękawicę i jeszcze przez rok będę bramkarzem Lecha Poznań.

Czy to więc ostatni sezon blisko 39-letniego już zawodnika? - Tak - odpowiada Krzysztof Kotorowski. - Zobaczymy, jak się będę czuł, ale na 99 procent kończę z grą w piłkę po tym sezonie. Nie wiem, co mogłoby zmienić tę decyzję.

Jaki ma być ten ostatni sezon najbardziej doświadczonego zawodnika Lecha Poznań? - Zdaję sobie sprawę z tego, że moja rola w zespole zaczyna się zmieniać - mówi Krzysztof Kotorowski, który godzi się już powoli z pozycją bramkarza numer trzy w poznańskim zespole. - Nie jest to łatwe, bo całe życie grałem w piłkę, jestem w Lechu długo i zawsze grałem czy też ocierałem się o pierwszy skład. A teraz? Nie ma co ukrywać, że są przede mną inni bramkarze. Taka jest kolej rzeczy. OK, będę naciskał na chłopaków, bo wciąż jestem zawodnikiem i taka jest moja rola. Ale mam im też w dużej mierze pomagać, podpowiadać, służyć radą - opowiada dwukrotny mistrz Polski z "Kolejorzem". - Koledzy nie mogą się na pewno położyć, bo muszą wiedzieć, że tutaj jest jeszcze taki zawodnik jak Kotorowski. Wciąż jestem stuprocentowym piłkarzem - zapewnia.

Więcej o: