Sport.pl

Nowe buty Gergo Lovrencsicsa z Lecha Poznań. Co kazał na nich napisać?

Nazwa "Lech Poznań" na lewym i nazwisko "Gergo Lovrencsics" na prawym bucie, dodatkowo na obu flaga Węgier - takie ozdoby mają najnowsze korki piłkarskie skrzydłowego "Kolejorza".


Gergo Lovrencsics nie może jeszcze trenować z zespołem, bo po artroskopii kolana wciąż nie doszedł do pełnej sprawności. - Różnica między siłą mięśni zdrowej nogi i tej kontuzjowanej jest zbyt duża. Dlatego wciąż trenuję indywidualnie. Dopiero po powrocie ze zgrupowania przejdę kolejne badania i mam nadzieję, że wtedy wszystko będzie OK i będę znów mógł ćwiczyć z zespołem - mówi Węgier z Lecha Poznań.

Choć nie może jeszcze kopać piłki, to do Gniewina przywiózł zupełnie nowe buty piłkarskie. Gergo Lovrencsics jest bowiem znany z tego, że lubi być na bieżąco z trendami. - Mam podpisany kontrakt z adidasem i właśnie dostałem od nich nowe korki. To model x 15.1 - wyjaśnia. Jak można przeczytać w folderach reklamowych, w takich butach grają m.in. Gareth Bale i Karim Benzema z Realu Madryt czy Luis Suarez z FC Barcelony.

Egzemplarze, które ma na nogach Gergo Lovrencsics, są jednak wyjątkowe. Piłkarz poprosił, żeby umieścić na nich nazwę Lecha Poznań oraz imię i nazwisko właściciela. Ponadto przy obu elementach jest mała flaga Węgier.

Więcej o:
Komentarze (4)
Nowe buty Gergo Lovrencsicsa z Lecha Poznań. Co kazał na nich napisać?
Zaloguj się
 • walek_z_lasu

  Oceniono 20 razy 14

  Panie Autorze,
  Pan Gergo nazywa się Lovrencsics jak pisze Pan w tytule i treści artykułu, czy też Lovrencics, jak sam uważa? Nazwę własną firmy (Adidas) piszemy małą czy też wielką literą? Rozumiem, że w epoce "esków" i bezmyślnego ctrl-c i ctrl-v wszystko jest możliwe, ale trochę szacunku dla mowy ojczystej(?).
  Zamiast "być na bieżąco z trendami", proponuję polski zamiennik: "obserwować to co jest teraz/współcześnie modne/popularne/na czasie".
  Kolejna kalka z angielskiego: "zupełnie nowe" - "brand new". Skoro "nowe", to po co "zupełnie"? To tak jak z pleonazmami, np. "dzień dzisiejszy", "cofać do tyłu", "korki piłkarskie"...
  Ponadto, nie rozumiem dlaczego pojawiają się tutaj anglosaskie cudzysłowy, skoro piszemy po polsku.
  Uprzejmie proszę o ustosunkowanie się do niniejszej wypowiedzi.
  Pozostaję z należnym szacunkiem,
  Walek

 • franneck

  Oceniono 6 razy 2

  Czy z tego wynika, że Gergo będzie grał jak Gareth Bale?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX