Bogusław Baniak, były trener Warty i Lecha Poznań, będzie pracował w Afryce

PRZEGLĄD PRASY. Bogusław Baniak zostanie dyrektorem sportowym federacji piłkarskiej Burkina Faso - informuje ?Przegląd Sportowy?. Baniak w przeszłości był trenerem m.in. Lecha i Warty Poznań.


Bogusław Baniak był trenerem Lecha Poznań w latach 2001-2002. "Kolejorz" grał wtedy w II lidze, a zespół pod wodzą Baniaka najpierw uniknął spadku, a później awansował do I ligi (obecnej ekstraklasy). Pięć lat później trafił na dwa sezony do Warty Poznań. W zeszłym roku prowadził pierwszoligową Flotę Świnoujście.

Jak informuje "Przegląd Sportowy", Baniak w przyszłym tygodniu zostanie dyrektorem sportowym federacji piłkarskiej Burkina Faso. Będzie zajmował się systemem szkolenia i koordynacją drużyn młodzieżowych. - Nie jest tak, że wyjeżdżam z braku roboty. Mogłem pracować w pierwszej lidze, a nawet w ekstraklasie, bo zgłaszało się Podbeskidzie. Z całym szacunkiem, ale w Polsce już wszystko widziałem. Nie mam nic przeciwko temu, żeby posiedzieć w tej Afryce nawet dłużej i przed sześćdziesiątką poprowadzić jakąś tamtejszą reprezentację. Śmiali się ze mnie, że nawet nie wrócę, bo mnie tam zjedzą lwy. A ja wrócę na słoniu. Z trąbą do góry - opowiada na łamach "Przeglądu".

56-letni Baniak podpisze z federacją Burkina Faso dwuletni kontrakt. Więcej -TUTAJ .