Sport.pl

Kadra Lecha Poznań na obóz w Gniewinie. Nie ma w niej Zaura Sadajewa

Czterech bramkarzy, dziewięciu obronców, jedenastu pomocników i trzech napastników pojedzie z Lechem Poznań na przedsezonowe zgrupowanie w Gniewinie. W kadrze na obóz przygotowawczy brakuje Zaura Sadajewa. Trójka juniorów dołączy do kadry I zespołu dopiero po zgrupowaniu.


Aż 27 zawodników zabiera trenera Maciej Skorża na zgrupowanie do Gniewina. Lechici przez tydzień będą budować formę na zbliżający sezonem. Czasu do pierwszego oficjalnego meczu nie ma zbyt wiele, więc w trakcie obozu lechici rozegrają trzy sparingi - z Atlantasem Kłajpeda, Olimpią Grudziądz i Apoelem Nikozja.

W kadrze na obóz nie ma żadnej niespodzianki. Do Gniewina z Lechem pojedzie czwórka nowych zawodników - Dariusz Dudka, Marcin Robak, Abdul Aziz Tetteh i Denis Thomalla. W autobusie nie przewidziano miejsca dla Zaura Sadajewa, Czeczena nie ma nawet na liście powołanych. Klub poinformował, że zaraz po obozie do kadry pierwszego zespołu zostanie włączona trójka juniorów - Piotr Kurbiel, Kamil Jóźwiak i Krystian Sanocki.

Kadra Lecha Poznań na obóz w Gniewinie:

Bramkarze: Jasmin Burić, Krzysztof Kotorowski, Maciej Gostomski, Mateusz Lis

Obrońcy: Barry Douglas, Tomasz Kędziora, Tamas Kadar, Dariusz Dudka, Kebba Ceesay, Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz, Marcin Kamiński, Jan Bednarek

Pomocnicy: Łukasz Trałka, Karol Linetty, Szymon Pawłowski, Gergo Lovrencsics, Darko Jevtić, Szymon Drewniak, Kasper Hamalainen, David Holman, Jakub Serafin, Dariusz Formella, Abdul Aziz Tetteh

Napastnicy: Denis Thomalla, Marcin Robak, Dawid Kownacki

Więcej o: