Transfery Lecha Poznań. Dwóch piłkarzy gotowych do gry teraz, dwóch kolejnych na później

- Dariusz Dudka i Marcin Robak to są transfery na teraz. Ci piłkarze są gotowi do tego, by od razu nam pomóc. W wypadku Denisa Thomalli i Abdula Aziza Tetteha musimy być cierpliwi. To zawodnicy na później - mówi trener Lecha Poznań Maciej Skorża o najnowszych transferach. I liczy jeszcze na dwóch graczy!
Abdul Aziz Tetteh i Denis Thomalla podpisali we wtorek trzyletnie kontrakty z Lechem Poznań i w środę wyszli na trening z nowym zespołem. - Nasza gra opiera się na wymienności pozycji w ofensywie, więc Denis będzie musiał sobie radzić na każdej z nich. To jeszcze młody zawodnik i wierzę w to, że szybko przyswoi sobie nasz sposób gry. Tym bardziej że nie ma w jego przypadku bariery językowej, bo chłopak mówi po polsku, co jest bardzo ważne - opisuje trener Maciej Skorża Niemca z polskimi korzeniami.

W Abdulu Azizie Tettehu szkoleniowiec widzi zawodnika do gry w środku pola. - Tutaj rywalizacja w Lechu jest największa. Bez tego nie będzie jednak postępu, a my musimy być lepszą drużyną niż ta, która kończyła sezon - uważa szkoleniowiec.

W ciągu kilkunastu dni od zakończenia rozgrywek "Kolejorz" pozbył się piłkarzy, którzy znaczyli w zespole niewiele. Po zatrudnieniu Marcina Robaka i Dariusza Dudki kadra Lecha Poznań, przynajmniej teoretycznie, wygląda okazalej niż ta mistrzowska. Trener Maciej Skorża pytany o to, czy ma już wszystkich piłkarzy, których potrzebował, odpowiada: - Mniej więcej tylu chciałem, nie ma co narzekać.

- Jestem zadowolony z tego, że nowi tak szybko do nas dotarli i od początku przygotowań są z nami. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że mecz w Sarajewie jest już za 20 dni, to nie muszę mówić, jak to jest ważne - przypomina trener Lecha Poznań.

Przyznaje jednak, że w tak krótkim czasie nie zamierza wprowadzać do drużyny Abdula Aziza Tetteha i Denisa Thomalli. - Ta dwójka pomoże nam, ale troszeczkę później, gdy poznają już polską ligę - tłumaczy. - Teraz więcej spodziewam się po Marcinie Robaku i Dariuszu Dudce, bo to zawodnicy gotowi do wejścia do pierwszej jedenastki, o ile oczywiście wywalczą sobie w niej miejsce. Poza tym nie zamierzam przez te trzy tygodnie robić wielkich rewolucji w składzie. Będziemy bazowali na tym, co wypracowaliśmy w poprzednim sezonie - dodaje.

Maciej Skorża podkreśla też, że te wzmocnienia zostały zaplanowane już wcześniej i na ofensywę transferową żadnego wpływu nie miało zdobycie mistrzostwa Polski. - My po prostu realizujemy pewną strategię. Już teraz szukamy zawodników, którzy mają do nas przyjść zimą - mówi. - Wiem, że dwie pozycje w moim zespole wymagają wzmocnień, ale jestem cierpliwy, bo nie wszystko można mieć od razu. Będę musiał poczekać do zimy.

Zdjęcie Lech Poznań - Piłka 21776 Zdjęcie PUMA DOMOWA Koszulka Meczowa LECH POZNAŃ 741038-02 Zdjęcie PUMA Wyjazdowa Koszulka LECH POZNAŃ 743261-03
Lech Poznań - Piłka 21776 PUMA DOMOWA Koszulka Meczow... PUMA Wyjazdowa Koszulka LEC...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info