Wielkie wydarzenie w Kędzierzynie-Koźlu. Były piłkarz Lecha Poznań został trenerem

Były obrońca Lecha Poznań Ryszard Remień został nowym trenerem czwartoligowego Chemika Kędzierzyn-Koźle. Wrócił do klubu, w którym występował, jeszcze zanim trafił do ?Kolejorza?.


Autorowi artykułu na stronie Chemika Kędzierzyn-Koźle nie udało się powstrzymać emocji. "Ekstraklasa zawitała do Chemika" - brzmi tytuł tekstu. "Niezwykłego rozpędu nabrały sprawy organizacyjno-kadrowe w naszym klubie! Kilka godzin temu zbieraliśmy się do tworzenia newsów zapowiadających pracowite wakacje w Chemiku. (...) Nie spodziewaliśmy się jednak, że zaledwie trzy dni po zakończeniu sezonu podamy sensacyjną informację, którą za chwilę Państwo przeczytacie" - czytamy w pierwszym akapicie.

Potem pojawia się informacja, że klub nie przedłuży umowy z dotychczasowym szkoleniowcem. "Po owocnych rozmowach nowym trenerem pierwszego zespołu został legendarny zawodnik Chemika, jedna z niewielu ikon w dziale »sław naszego klubu « 47-letni Ryszard Remień!!". A następnie jest przedstawiony sportowy życiorys byłego lechity, wraz z informacją, że piłkarzem Chemika już w minionym sezonie był syn nowego trenera, Dawid Remień.

Cały tekst -tutaj .

Przypomnijmy, że Ryszard Remień trafił do Lecha Poznań w 1991 roku i grał przy Bułgarskiej do końca 1995 roku. Zdobył w tym czasie dwa mistrzostwa Polski i Superpuchar Polski. Był wówczas podstawowym piłkarzem poznańskiego zespołu.

Do "Kolejorza" wrócił w 2001 roku i pomógł w awansie do ekstraklasy, w której zagrał jeszcze dziesięć razy w kolejnym sezonie. W sumie wystąpił w 158 meczach w ekstraklasie i zdobył w nich dziewięć bramek dla Lecha Poznań. We wspomnianym Chemiku Ryszard Remień występował przez jeden tylko sezon 1987/88.

W piłkę grał jeszcze w 2011 roku, gdy jako 43-latek reprezentował barwy LKS Studzienna. Jako trener prowadził m.in. Kujawiaka Włocławek, Ruch Zdzieszowice, LZS Piotrówka i Unię Racibórz.