Lech Poznań mistrzem Polski juniorów młodszych! Wystarczyły dwa zwycięstwa

Lech Poznań pokonał po dramatycznym meczu Polonię Warszawa 2:1 i zapewnił sobie tytuł mistrzów Polski juniorów młodszych na kolejkę przed końcem turnieju finałowego w Zielonej Górze.

Do finałów mistrzostw Polski zakwalifikowali się zwycięzcy rozgrywek w makroregionach. Oprócz Lecha Poznań były to zespoły Górnika Zabrze, Polonii Warszawa i Progresu Kraków. W pierwszej kolejce turnieju finałowego "Kolejorz" pokonał 2:0 Górnika, a Polonia zremisowała z Progresem. Kiedy więc w niedzielnej serii spotkań zabrzanie zwyciężyli zespół z Krakowa 2:1, stało się jasne, że w przypadku wygranej mistrzostwo już po dwóch meczach mogą sobie zapewnić młodzi piłkarze Lecha Poznań.

Mecz z Polonią Warszawa zaczęli jednak fatalnie, bo już od 3. minuty przegrywali 0:1. Mieli wprawdzie przewagę na boisku, ale nie potrafili zdobyć bramki. Losy meczu lechici odmienili dopiero kwadrans po zmianie stron (juniorzy młodsi grają 2x40 minut), gdy Kacper Chodyna wyrównał na 1:1. Sześć minut później zwycięskiego gola strzelił Dawid Kurminowski. "Kolejorz" utrzymał prowadzenie do końca, mimo że przez ostatnie pięć minut grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Łukasza Adamczaka.

We wtorek poznaniacy zagrają jeszcze z Progresem Kraków, ale nic już nie jest w stanie odebrać im mistrzostwa Polski. To drugi z rzędu, a w sumie trzeci w historii (Lech wygrał także rywalizację w 2009 roku) tytuł dla poznańskiego klubu w prowadzonej od 1979 roku rywalizacji juniorów młodszych, czyli zawodników 16- i 17-letnich.

Kadra Lecha Poznań, mistrzów Polski juniorów młodszych 2015

Bramkarze: Maciej Dąbrowski, Miłosz Mleczko; obrońcy: Jan Andrzejewski, Robert Gumny, Filip Nawrocki, Serafin Szota; pomocnicy: Łukasz Adamczak, Kacper Chodyna, Kacper Friska, Aleksander Jezierski, Marcin Maćkowiak, Jakub Moder, Marek Mróz, Tymoteusz Puchacz, Damian Sierant, Maciej Spychała; napastnicy: Dawid Kurminowski, Paweł Tomczyk. Trener: Przemysław Małecki.