Legia Warszawa - Lech Poznań. Wysoka porażka Kolejorza w finale CLJ. Liga Mistrzów coraz dalej

Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Legią Warszawa 0:3 w pierwszym meczu finałowym Centralnej Ligi Juniorów. Wszystkie trzy bramki legioniści zdobyli w drugiej połowie. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w sobotę o 17 we Wronkach.
Juniorzy starsi Lecha Poznań po pierwszym meczu finałowym Centralnej Ligi Juniorów są w bardzo trudnej sytuacji - lechici przegrali w Warszawie z Legią 0:3. Już w ciągu pierwszych pięciu minut Legia mogła strzelić dwa gole. Najpierw Rafał Makowski uderzył piłką w poprzeczkę, a chwilę później strzał jednego z legionistów zatrzymał na linii bramkowej Jakub Zagórski. Gra z upływającym czasem nieco się wyrównała, a lechici odpowiedzieli groźnym atakiem, po którym Piotr Kurbiel mógł wpisać się na listę strzelców. Do przerwy wynik meczu nie uległ jednak zmianie.

W drugiej połowie to nadal Legia Warszawa była zespołem, który przeważał na boisku. Blok defensywny Lecha miał ogromne problemy z szalejącym na lewym skrzydle Bartczakiem, a legioniści skutecznie punktowali błędy gości. W 64. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki doszedł Rafał Makowski i silnym uderzeniem odbitym jeszcze od poprzeczki nie dał szans bramkarzowi. Cztery minuty później Michał Trąbka zakręcił obrońcami Lecha i strzałem z bliska pokonał Adriana Szadego.

Piłkarze Lecha Poznań z rzadka dochodzili do sytuacji strzeleckich, a najlepszą z nich zmarnował w 78. minucie Kamil Jóźwiak. Legioniści mieli kilka szans na podwyższenie wyniku, a udało im się to w doliczonym czasie gry, gdy fatalną postawę obrońców Lecha wykorzystał celnym strzałem Mateusz Hołownia.

Lechici mają małe szanse na odwrócenie losów finałowego dwumeczu, którego bardzo wysoką stawką jest prawo gry w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą sobotę o godzinie 17 we Wronkach.

Legia Warszawa - Lech Poznań 3:0 (0:0)