Lech Poznań bez nagród Ekstraklasy. Trener: Ten wybór wpisuje się w to, co powtarzam zawodnikom w szatni

- Najważniejsze nagrody to medale, które wiszą na szyjach moich zawodników. Przez całą moją kadencję w Lechu Poznań możemy nie zdobyć żadnej nagrody na gali, ale bądźmy w tabeli na tym miejscu, na którym skończyliśmy sezon - mówi Maciej Skorża.


Oficjalnym podsumowaniem sezonu piłkarskiej ekstraklasy była gala, która odbyła się w poniedziałek w Warszawie. Spółka Ekstraklasa rozdała na niej nagrody dla najlepszych zawodników i trenera sezonu. Żadne wyróżnienie nie trafiło do graczy dwóch najlepszych drużyn rozgrywek - mistrza Lecha Poznań oraz wicemistrza Legii Warszawa.

Przypomnijmy, że Bartłomiej Drągowski z Jagiellonii Białystok zgarnął tytuły "Odkrycia Sezonu" i "Bramkarza Sezonu". Jego kolega klubowy Michał Pazdan został wybrany "Obrońcą Sezonu", a "Trenerem Sezonu" piłkarze uznali Michała Probierza. Ponadto Kamil Wilczek z Piasta Gliwice został "Piłkarzem Sezonu" i "Napastnikiem Sezonu", a Semir Stilić z Wisły Kraków "Pomocnikiem Sezonu". Jedyne indywidualne wyróżnienie dla gracza Lecha Poznań przypadło Szymonowi Pawłowskiemu, ale na "Największy+ Sezonu" wybrali go kibice, a nie sami piłkarze.

- Ten wybór zawodników ligi idealnie wpisuje się w to, co powtarzam zawodnikom Lecha Poznań od pierwszych moich dni w klubie: że jako indywidualności niewiele zdobędziemy, ale jako całość możemy wygrać wszystko. Na gali też byliśmy jako drużyna - mówi Maciej Skorża i dodaje: - Takie gale są bardzo miłe i przyjemne, ale takie wybory to tylko zabawa. Wyróżnienie na pewno jest jakimś połechtaniem dumy, ale najważniejsze nagrody to medale, które wiszą na szyjach moich zawodników. Przez całą moją kadencję w Lechu Poznań możemy nie zdobyć żadnej nagrody na gali, ale bądźmy w tabeli na tym miejscu, na którym skończyliśmy sezon - twierdzi trener mistrzów Polski.