Sport.pl

Trener Lecha Poznań: Od wielu osób w Warszawie usłyszałem, że jesteśmy mistrzami w pełni zasłużenie

- Wyprzedziliśmy Legię Warszawa, gdy ta nie grała już w Europie. Dzięki temu zdobyliśmy mistrzostwo Polski, a moja drużyna w pełni na nie zasłużyła - mówi trener Lecha Poznań Maciej Skorża.


- Nie zgadzam się z tezą, że to bardziej Legia Warszawa przegrała mistrzostwo Polski, niż my je zdobyliśmy - mówi szkoleniowiec Lecha Poznań i wspomina kilka scen z niedawnej wizyty w stolicy przy okazji gali Ekstraklasy, na której podsumowano miniony sezon. - Odebrałem wiele gratulacji od zwykłych osób na ulicach Warszawy. Także wiele osób, które znało mnie z czasu pracy w Legii, mówiło, że sięgnęliśmy po tytuł w pełni zasłużenie. Fakt, mówi się, że to był trudny sezon dla Legii, ale my potrafiliśmy to wykorzystać.

- Gra na trzech frontach na pewno odbija się na wynikach w lidze. Sam tego doświadczyłem i wiem, że nie jest to łatwa sprawa, by pogodzić występy w kraju z tymi w pucharach - mówi Maciej Skorża. - Ale my wyprzedziliśmy Legię, gdy ta nie grała już w Europie. Dzięki temu zdobyliśmy mistrzostwo Polski, a moja drużyna w pełni na nie zasłużyła.

Trener Lecha Poznań porównał też obecną sytuację w "Kolejorzu" do tej sprzed lat w Warszawie, gdy nie udało mu się zdobyć mistrzostwa Polski. - Tu działałem w innej atmosferze. Wtedy w Legii podziały wewnątrz klubu odbijały się mocno na szatni. Zaszkodziły nam transfery zawodników, bo kilku z nich odeszło w momencie, w którym trudno ich było zastąpić. Drużyna gasła z meczu na mecz, do końca lecieliśmy już na oparach, ale nie dolecieliśmy do lotniska - wspomina Maciej Skorża. - Tu w Lechu sytuacja była odwrotna. Przede wszystkim świetna atmosfera w klubie. Po drugie, sytuacja w drużynie: mój zespół rósł, im bliżej było końca rozgrywek. Do formy dochodzili piłkarze tacy jak Darko Jevtić czy Szymon Pawłowski i zespół z każdym meczem grał coraz lepiej. A Legii, tak jak za moich czasów, nie pomogły zimowe transfery, szczególnie odejście Miro Radovicia - uważa trener Lecha Poznań.



Zdjęcie PUMA OCHRANIACZE PIŁKARSKIE 03036802 Zdjęcie Puma Ochraniacze piłkarskie Universal 03043616 Zdjęcie Warrior Ochraniacze piłkarskie (224363_1)
PUMA OCHRANIACZE PIŁKARSKIE... Puma Ochraniacze piłkarskie... Warrior Ochraniacze piłkars...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (22)
Trener Lecha Poznań: Od wielu osób w Warszawie usłyszałem, że jesteśmy mistrzami w pełni zasłużenie
Zaloguj się
 • boul81

  Oceniono 58 razy 42

  Skorża w końcu przyznał,że w Legii miał syf w szatni- działacze mu mieszali, do tego wyprzedali mu pół składu. Dlatego mam prośbę do Legionistów- przestańcie na nim wieszać psy, bo jego Legia nie zdobyła mistrzostwa przez działaczy, a nie przez niego. Przypomnę,że straciła w tamtym sezonie najmniej bramek w lidze, a to nie przypadek. To ,że zimą zabrali mu trzon ofensywy, to nie wina trenera. W Lechu postarano się stworzyć mu w miarę komfortowe warunki pracy i proszę- pozbierał rozsypaną drużynę, poukładał i jest mistrz.

 • mitoogorkach

  Oceniono 45 razy 23

  Panie Skorza sam fakt pokonania Legii mowi o zasluzonym tytule, a te glosy prosze olac, to banda pojebow zazdrosnikow.

 • blechtrommel

  Oceniono 26 razy 22

  Ta teza akurat wychodzi od ludzi złośliwych, nie umiejących pogodzić się z porażką.

  Natomiast faktem jest, że Ekstraklasa jest bardzo słaba, a Lech i Legia przez większą część sezonu zachowywały się jakby wcale nie chciały zdobyć tego mistrzostwa.

  Nie widzę progresu w naszej klubowej piłce. Późnym latem/wczesną jesienią znowu będziemy się wstydzić.

 • antosn3

  Oceniono 22 razy 18

  Pawłowskiego całą runde wiosenną na kredyt trzymał na boisku i się opłaciło, zna się na swojej robocie

 • antosn3

  Oceniono 21 razy 17

  Dodatkowa kwestia, że nie zaczynał od początku sezonu tylko przejął drużyne w rozsypce ze stratą do Legii, następny sezon i połączenie walki w lidze z pucharami pokaże co z tego będzie.

 • zadrykoza

  Oceniono 19 razy 9

  Co do tego że Skorża to znakomity trener - nie ma wątpliwości. Wypomina mu się porażkę z Legią nie pamietając kapitalnych meczów w pucharach.

 • gizmondo96

  Oceniono 13 razy 7

  Mistrzem Polski jest ktoś co roku.Czekamy na awans do ligi mistrzów w końcu!!

 • koles751

  Oceniono 10 razy 6

  Trzeba docenić Skorżę, że wygrał mimo, że nie miał ... Koseckiego.
  Buhahahaha:-)
  Sorry, wiem, powtarzam się. Ale, cholera, nie mogę się opanować.

 • bielanczyk

  Oceniono 19 razy -3

  Mnie się wydaje, że pan Skorża zawsze leciał na oparach. Z Wisłą miał w spadku najlepszą drużynę pierwszego dziesięciolecia XXI w. i tylko dlatego zdobył mistrzostwo, że na oparach doleciał, chodziło tylko o to, żeby nie sp...ć. Z Legią dziki fart (Spartak) i plus naprawdę nieźli Rybus, Jędrzejczyk, Komorowski etc., ale już coś przepchać dalej to już tych oparów zabrakło. Ma okazję się wykazać teraz w Lechu z bardzo przeciętnymi piłkarzami i małymi ambicjami (wygrać z Żalgirisem :) i dopiec Legii za wszelką cenę. Teraz niech się sprawdzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX