Surowe kary dla Lecha Poznań po meczu z Wisłą Kraków

25 tys. zł musi zapłacić Lech Poznań za to, że podczas meczu z Wisłą Kraków na jego stadionie zostały odpalone środki pirotechniczne. Kibice ?Kolejorza? nie pojadą też na trzy wyjazdowe mecze w nowym sezonie ekstraklasy.


Komisja Ligi Ekstraklasy SA zajęła się wydarzeniami na ligowych stadionach w ostatnich dwóch tygodniach minionego sezonu. Ukarano w sumie siedem klubów oraz indywidualnie bramkarza Jagiellonii Białystok Bartłomieja Drągowskiego za jego zachowanie po meczu z Legią Warszawa.

Stołeczny klub oraz Lechia Gdańsk muszą zapłacić po 30 tys. zł za to, że ich mecze były przerywane z powodu użycia środków pirotechnicznych.

Przerwany był też mecz Lecha Poznań z Wisłą Kraków w ostatniej kolejce. Już na początku spotkania w "Kotle" zostały odpalone race, a ponieważ spora część boiska została zadymiona, sędzia Szymon Marciniak ogłosił dwuminutową przerwę. Sytuacja z użyciem środków pirotechnicznych powtórzyła się jeszcze po koniec spotkania, ale wówczas arbiter nie przerwał meczu.

Za zachowanie swoich kibiców Lech Poznań dostał karę 25 tys. zł, a ponadto, klub nie może wysłać zorganizowanej grupy fanów na trzy mecze ekstraklasy.Zdjęcie adidas Performance 11NOVA FG Korki Lanki black/running white/solar blue (M17724) Zdjęcie Lech Poznań - Piłka 21776 Zdjęcie Lech Poznań - Szalik 21889
adidas Performance 11NOVA F... Lech Poznań - Piłka 21776 Lech Poznań - Szalik 21889
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info