Dramatyczny mecz juniorów Lecha Poznań. Dogrywka, rzuty karne, ale "Kolejorz" zagra w finale CLJ!

Juniorzy Lecha Poznań pokonali Polonię Warszawa 4:2 po rzutach karnych i zagrają w finale Centralnej Ligi Juniorów. Poznaniacy odrobili straty z pierwszego spotkania.

Przed tygodniem juniorzy "Kolejorza" nieoczekiwanie ulegli na wyjeździe Polonii Warszawa 0:1. W rewanżu udało im się dosyć szybko odrobić straty, bo wyrównali stan rywalizacji już po pół godzinie gry. Sędzia Adam Lyczmański podyktował rzut wolny za faul na Kamilu Jóźwiaku. Do piłki podszedł Kamil Szubertowski i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Polonii. Lech prowadził 1:0 i miał jeszcze godzinę gry na zapewnienie sobie bezpośredniego awansu do finału.

Znakomita postawa w bramce "Czarnych Koszul" raptem 15-letniego Tomasza Kucza doprowadziła jednak do dogrywki, w której piłkarze z Warszawy musieli grać w osłabieniu. Jeszcze przed upływem 90 minut czerwoną kartkę za brutalny faul na Piotrze Kurbielu. Ławka rezerwowych polonistów długo nie mogła się pogodzić z tą decyzją.

W dogrywce warszawiacy nie byli jednak wcale słabsi od poznaniaków. Lech atakował, ale Polonia bardzo groźnie kontratakowała. Mimo to, Kolejorz mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 115. minucie idealną okazję do zdobycia gola zmarnował bowiem Marcin Gawron, który nie potrafił wykończyć doskonałego podania ze skrzydła Kurbiela.

Zwycięzcę musiał wyłonić konkurs rzutów karnych, które katastrofalnie rozpoczęli poznaniacy. Zdobywca jedynego gola w meczu - Szubertowski, oddał bardzo słaby strzał, z którego obroną nie miał najmniejszych problemów świetnie dysponowany bramkarz Polonii. Okazało się jednak, że bohaterem meczu został bramkarz Lecha Adrian Szady. Golkiper "Kolejorza" zatrzymał bowiem dwa kolejne strzały polonistów, a lechici nie pomylili się już ani razu i to oni awansowali do finału.

W finale Centralnej Ligi Juniorów Lech zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu pomiędzy Górnikiem Zabrze a Legią Warszawa.

Lech Poznań - Polonia Warszawa 1:0 k. 4:2

Bramka: Szubertowski 30. min

Lech: Adrian Szady - Mateusz Spychała, Marcin Banaszak, Kacper Wojdak, Kamil Szubertowski - Marcin Gawron , Piotr Rymar (102. Jakub Pawlicki) - Kamil Jóźwiak (70. Damian Roszczyk), Robert Janicki, Krystian Sanocki (63. Miłosz Nowicki) - Krzysztof Gładosz (59. Piotr Kurbiel)