Karol Linetty zostanie w Lechu Poznań? "Rozmawiamy z wieloma klubami, ale..."

Odejście Karola Linettego z Lecha Poznań wciąż jest prawdopodobne, ale wcale nie przesądzone. Jeżeli nikt nie zapłaci 4 mln euro, piłkarz podpisze nowy kontrakt z "Kolejorzem".


Karol Linetty miał duży wkład w to, że "Kolejorz" po pięciu latach odzyskał mistrzostwo Polski. Zagrał w 23 meczach, a w rozgrywkach fazy grupowej ekstraklasy zdobył dwie bramki dla Lecha Poznań - w wygranych pojedynkach z Legią Warszawa (2:1) przy Łazienkowskiej i Pogonią Szczecin (1:0) przy Bułgarskiej. Teraz 20-letni zawodnik jest na zgrupowaniu kadry narodowej i prawdopodobnie zagra w pierwszym składzie reprezentacji w sobotnim meczu z Gruzją w eliminacjach do Euro 2016. Ma zastąpić w składzie Tomasza Jodłowca z Legii Warszawa.

Wszystko wskazywało na to, że Karol Linetty nie zagra już dla Lecha. Odejść miał już przed rokiem, ale wówczas nie zdecydował się na transfer, mimo konkretnej oferty z Anglii. Chciał nabrać doświadczenia i wyjechać z Polski po tym sezonie, ale tym razem też nie musi do tego dojść. - Tak, to prawda. Wcale nie jest powiedziane, że Karol odejdzie latem z Lecha - mówi Tomasz Magdziarz z agencji Fabryka Futbolu, która reprezentuje interesy reprezentanta Polski. - Ma ogromny potencjał, robi wielkie postępy i budzi duże zainteresowanie wielu klubów w Europie, które obserwują go i pytają o niego. Rozmawiamy z wieloma klubami, ale negocjacje z żadnym z nich nie dotarły do takiego momentu, żebyśmy mogli powiedzieć, że Karol zostanie sprzedany. Ktoś, kto napisał, że Karol już porozumiał się z Tottenhamu, nieźle rozpędził się z tą informacją. To totalne nieporozumienie - twierdzi Tomasz Magdziarz.

Sprawa jest dość prosta. Lech Poznań chce za absolwenta swojej akademii 4 miliony euro. Jeżeli ktoś tyle zapłaci i Karol Linetty zdecyduje się na ten klub, dojdzie do transferu. I, zważywszy na zainteresowanie lechitą, jest to wciąż najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Nie można zapominać, że Karol Linetty ma kontrakt z "Kolejorzem" ważny jeszcze tylko przez rok. Jednak piłkarz nie ma zamiaru zostawić klubu na lodzie i odejść za rok (Lech dostałby wówczas stosunkowo niewielki ekwiwalent za wyszkolenie). Będzie chciał podpisać nową, lepszą umowę i spróbować wyjechać za granicę za pół roku lub za rok.

Zdjęcie adidas Performance 11NOVA FG Korki Lanki solar blue/running white/black (M17723) Zdjęcie Lech Poznań - Piłka 21776 Zdjęcie Torba PASO Lech Poznań 82-182B
adidas Performance 11NOVA F... Lech Poznań - Piłka 21776 Torba PASO Lech Poznań 82-1...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info