Dariusz Dudka i Marcin Robak w Lechu? Może jeszcze w tym tygodniu

Dwaj byli reprezentanci Polski Dariusz Dudka i Marcin Robak mają w tym tygodniu przejść badania lekarskie przed podpisaniem kontraktów z Lechem Poznań
Wygląda na to, że poznański klub, który w niedzielę sięgnął po swój siódmy w historii tytuł mistrza Polski, zmienia strategię transferową. Dotychczas wypatrywał młodszych zawodników, a następnie sprowadzał do siebie z nadzieją, że po dwóch-trzech sezonach sprzeda ich z wielokrotnym zyskiem. Tymczasem pierwszymi wzmocnieniami "Kolejorza" jako mistrza kraju mają być zawodnicy po trzydziestce, a więc tacy, dla których Lech Poznań będzie prawdopodobnie ostatnim poważnym klubem w karierze. - Jeżeli chcemy realnie myśleć o tym, żeby nie zawieść w europejskich pucharach, potrzebujemy mocnych punktów drużyny - mówił trener Maciej Skorża krótko po ostatnim meczu sezonu. Jak zaznaczył, w pierwszej kolejności wzmocnienia wymaga siła ofensywna Lecha.

Tu kandydatami są Marco Paixao i Marcin Robak. Ten drugi skończy w listopadzie 33 lata. Jest królem strzelców ekstraklasy z poprzedniego sezonu. Zdobył w nim 22 bramki, czyli o dwie więcej od ówczesnego lechity Łukasza Teodorczyka. W zakończonych właśnie rozgrywkach też miał niezłą skuteczność. Strzelił jedenaście goli, ale w zaledwie siedemnastu występach. Zagrał mniej niż połowę meczów w lidze, bo leczył kontuzje. Jesienią urazu nabawił się podczas sparingu z "Kolejorzem" we Wronkach. Przez dwa lata spędzone w Pogoni Szczecin Marcin Robak zdobył 32 bramki w 49 meczach, z czego aż osiem w pięciu pojedynkach przeciwko poznaniakom.

Teraz może odejść ze szczecińskiego klubu. Gwarantuje mu to klauzula w kontrakcie, która pozwala wykupić zawodnika za 100 tysięcy euro i z tego zapisu zamierza skorzystać Lech Poznań. Testy medyczne przed podpisaniem umowy z Lechem piłkarz ma przejść jeszcze w tym tygodniu, bardzo możliwe, że będzie to już we wtorek.

Jeszcze rok temu Marcin Robak grał w reprezentacji Polski. Od początku 2010 roku wystąpił w niej dziewięć razy (tylko jeden mecz o punkty) i strzelił jedną bramkę.

O wiele większe dokonania w drużynie narodowej ma Dariusz Dudka, który zagrał w kadrze aż 65 spotkań między 2004 a 2012 rokiem. Blisko 32-letni zawodnik jako piłkarz dojrzewał w Amice Wronki, m.in. w ówczesnym zespole Macieja Skorży. Teraz trener znów chce pracować z tym uniwersalnym graczem. - Potrzebujemy kogoś, kto wspomoże Łukasza Trałkę - mówił w niedzielę trener Lecha Poznań. Takim zawodnikiem bez wątpienia jest Dariusz Dudka, który na dodatek bez problemu może też zagrać w obronie.

Niespełna dwa lata temu Dariusz Dudka trenował z rezerwami Lecha Poznań, gdy pozostawał bez klubu po odejściu z Levante (wcześniej przez cztery lata grał w AJ Auxerre). "Kolejorz" nawet nie podjął rozmów z zawodnikiem, który wyjechał na krótkoterminowy kontrakt do Birmingham, a od początku 2014 związał się z Wisłą Kraków. Teraz z niej odchodzi i jako wolny zawodnik ma się związać z mistrzami kraju.

Zdjęcie Lech Poznań - Frotka na rękę 21916 Zdjęcie Lech Poznań - Szalik 21889 Zdjęcie Plecak PASO 17 Lech Poznań 82-185B
Lech Poznań - Frotka na ręk... Lech Poznań - Szalik 21889 Plecak PASO 17 Lech Poznań ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info