Zagraniczne media piszą o sukcesie Lecha Poznań. Nawet oficjalna strona UEFA!

"Lech Poznań zdetronizował Legię Warszawa" - czytamy w tytule tekstu o mistrzostwie dla "Kolejorza" na oficjalnej stronie UEFA. O sukcesie Lecha piszą media m.in. z Portugalii, Finlandii czy Węgier.


- Ciężko w to uwierzyć, że jesteśmy mistrzami - mówi Dawid Kownacki w rozmowie z dziennikarzem oficjalnej strony UEFA, europejskiej organizacji piłkarskiej. Tytuł tekstu o mistrzostwie zdobytym przez lechitów brzmi: "Lech zdetronizował Legię Warszawa". To jednak niejedyna informacja w zagranicznym mediach o mistrzowskim tytule, po który sięgnął "Kolejorz".

Portugalski "Record" lakonicznie informuje o ostatecznych rozstrzygnięciach w ekstraklasie, ale bardziej skupia się na występach swoich rodaków - Flavio Paixao ze Śląska Wrocław i Orlando Sa z Legii Warszawa.

Na występach swoich reprezentantów w Lechu skupia się także skandynawska "Svenska". - Lech Poznań może świętować swoje pierwsze mistrzostwo od 2010 roku - pisze portal i odnotowuje uraz Paulusa Arajuuriego z 50. minuty. Z kolei holenderski "RTL Nieuws" podkreśla zmarnowaną okazję Dawida Kownackiego z drugiej połowy, gdy 18-latek nie trafił piłką do siatki w doskonałej sytuacji.

Węgierski "Telesport" wspomina dwóch Węgrów z kadry Lecha - Gergo Lovrencsicsa i Tamasa Kadara, ale zapomina o Davidzie Holmanie. Węgierski portal informuje też o zamieszkach, do jakich doszło po fecie mistrzowskiej.Zdjęcie Lech Poznań - Piłka 21776 Zdjęcie Lech Poznań - Szalik 21837 Zdjęcie Nike Performance PHATAL SGPRO Korki wkręty hyper crimson/white/atomic orangeblack (599726)
Lech Poznań - Piłka 21776 Lech Poznań - Szalik 21837 Nike Performance PHATAL SGP...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info