Sport.pl

Zaur Sadajew odejdzie czy zostanie? Sam jeszcze nie określił, jakie ma plany wobec Lecha Poznań

- Rozmawiam z Zaurem Sadajewem często i on sam jeszcze nie umie się określić, czy chce zostać w Poznaniu, czy wracać do Czeczenii - mówi trener Lecha Poznań Maciej Skorża. Kwestia pozostawienia czeczeńskiego napastnika w Kolejorzu ma coraz więcej zwolenników
Wszystko dlatego, że pod wodzą Macieja Skorży czeczeński strzelec bardzo się rozwinął. Potrafi już dobrze grać zespołowo, jest trudny przeciwnikiem dla każdego, bo nie tak łatwo mu odebrać piłkę. Jego problemem nadal pozostaje skuteczność, ale trener Maciej Skorża uważa, że można nad nią popracować i poprawić ją. Na dzisiaj Zaur Sadajew ma mniej strzelonych dla Lecha goli niż np. Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski czy Darko Jevtić.

Od 1 maja cena za tego gracza wynosi 1 milion dolarów, co dla Kolejorza jest sumą bardzo wysoką. Trener Maciej Skorża mówi, że aby móc rozważać pozostawienie Zaura Sadajewa w Poznaniu, trzeba by najpierw zdobyć jego deklarację w kwestii przyszłości. A Czeczeniec jej nie składa. Sam jeszcze nie wie, co począć. Z powodów rodzinnych chciałby wrócić do Groznego - tam ma mamę i przyjaciół. Ponieważ jednak już zaaklimatyzował się w Poznaniu, zaczął rozważać pozostanie.

Na Twitterze kibice dyskutują o tym, czy Zaur Sadajew powinien zostać, czy należy poszukać innego napastnika. Zwolenników jego pozostawienie jest coraz więcej. "Tęskni za mamą? Sprowadzić mamę!" - piszą kibice. - "Tęskni za przyjaciółmi? Sprowadzić przyjaciół!".

Trener Maciej Skorża na konferencji prasowej po meczu w Zabrzu mówił o tym, że liczy na postępy w tej sprawie w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Więcej o:
Komentarze (13)
Zaur Sadajew odejdzie czy zostanie? Sam jeszcze nie określił, jakie ma plany wobec Lecha Poznań
Zaloguj się
 • piotr_skrzypek

  Oceniono 65 razy 59

  Fajnie by było gdyby został ale nawet wtedy konieczny jest zakup napastnika

 • komentarzidiotyczny

  Oceniono 33 razy 31

  Umiejętnościami przerasta tą ligę, gdyby jeszcze był skuteczniejszy to byłby to napastnik klasy Rudnevsa albo i lepszy. Ale pewnie wtedy w ogóle by nie trafił do Polski. ale nawet jeśli zostanie to i tak potrzeba jeszcze kogoś do ataku, jeśli Lech poważnie myśli o grze w fazie grupowej LM/LE. Kto? Kuświk, Paixao, Wilczek, wszyscy do wzięcia za darmo, myślę że na każdego jest szansa, tylko trzeba się dobrze wokół nich zakręcić.

 • Bartosz Krueger

  Oceniono 28 razy 28

  zostań Zaur!!!! Tak ambitnie mało kto gra w naszej lidze!!!! szacunek dla Ciebie!!!

 • uncool_ben

  Oceniono 4 razy 4

  Zaur MUSI zostać. To w Lechu zrobiono z niego doskonałego grajka, kreatywnością przewyższa każdego piłkarza w lidze, łącznie z Kasparem i Stiliciem. Myslę, że Terek zejdzie do tych 500-600 tys Euro, co byłoby ceną całkowicie akceptowalną za takiego zawodnika - przeciez tyle dano za Ubiparipa czy Keitę! Widać, że pobyt w Lechu mu służy, zgrał się z z chłopakami, z Hamalainenem zwłaszcza, az szkoda byłoby tego zainwestowanego czasu i energii. Jezeli odejdzie, trzeba będzie sprowadzić tej klasy i typu zawodnika tak czy inaczej - i co, znowu tracić pół roku / rok na zgranie i wyszkolenie?

 • franneck

  0

  Jest piłkarzem, jeśli jest ambitny, to w obecnym położeniu jedynym rozsądnym wariantem jest zostać w Lechu (oczywiście o ile tego na to stać). Może błysnąć w pucharach. Grozny to dla takiego piłkarza zwrot ku emeryturze, a on jeszcze co nieco mógłby osiągnąć. Wrócić można zawsze...

 • bodzio.c

  Oceniono 1 raz -1

  To Amika ma takich piłkarzy?

 • ewa5.0

  Oceniono 46 razy -38

  Twoje nędzne przemyślenia nikogo nie interesują!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX