Lech Poznań - Wisła Kraków. Szymon Marciniak sędzią ostatniego meczu w walce o tytuł

Płocki arbiter Szymon Marciniak poprowadzi w niedzielę ostatnie spotkanie sezonu, w którym Lech Poznań zagra z Wisłą Kraków. Początek o godz. 18. Kolejorzowi do mistrzostwa wystarcza remis albo nawet porażka, o ile swego meczu nie wygra Legia Warszawa
Sytuacja Lecha Poznań po zwycięstwie 6:1 z Górnikiem w Zabrzu jest zatem dość komfortowa. Nie musi nawet zremisować z Wisłą Kraków, a i tak może wtedy zostać mistrzem. Tytuł natomiast gwarantuje mu zwycięstwo, bez oglądania się wtedy na wynik spotkania Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. Na tę wygraną liczą kibice Lecha, którzy zapełnią Inea Stadion w komplecie.

Mecz poprowadzi Szymon Marciniak z Płocka, eksportowy i międzynarodowy polski sędzia, który ostatnio gwizdał Lechowi pojedynek z Lechią w Gdańsku, niezwykle ważny w drodze po tytuł, zakończony wygraną 2:1. Był też arbitrem meczu z Legią Warszawa, wygranego 2:1. Można zatem powiedzieć, że Szymon Marciniak gwizdał Kolejorzowi dwa kluczowe w tej rundzie finałowej spotkania. Zagwiżdże i trzeci.