Maciej Skorża wywindował Lecha na szczyt tabeli. "Kolejorz" najlepszy pod każdym względem

Lech Poznań od momentu, w którym trenerem zespołu został Maciej Skorża, przegrał tylko cztery mecze ligowe. Tabela za okres od 1 września wyraźnie pokazuje, jak duży postęp w tym czasie zrobił zespół z Poznania. "Kolejorz" jest najlepszy pod każdym względem.


Maciej Skorża oficjalnie został trenerem Lecha 1 września zeszłego roku. "Kolejorz" zajmował wtedy dziewiątą pozycję, z pięciopunktową stratą do lidera Wisły Kraków. Zespół był jednak kompletnie rozbity psychicznie po kolejnej już z rzędu kompromitacji w europejskich pucharach. Doszło do tego, że po odpadnięciu z Ligi Europy z islandzkim Stjarnan kibice Lecha wygwizdali lechitów. Wyraźnie domagano się dymisji ówczesnego trenera Mariusza Rumaka, którego tymczasowo zastąpił Krzysztof Chrobak.

Skorża nie miał udanego debiutu, przegrał 0:1 z Jagiellonią. W ciągu kolejnych 28 meczów ligowych Lech Poznań tylko trzykrotnie ponosił porażkę. Przez wiele miesięcy lechici nie mogli jednak wygrać na wyjeździe. Wstydliwą passę sześciu meczów bez zwycięstwa na stadionie rywala Lech przerwał dopiero w grudniu, gdy pokonał Wisłą Kraków 2:1. Trener Skorża wielokrotnie podkreślał, że odwrócenie tendencji z meczów wyjazdowych będzie kluczem do tego, by wywalczyć mistrzostwo Polski.

"Kolejorz" zaczął punktować na wyjazdach w najbardziej odpowiednim momencie - na przełomie rundy zasadniczej i finałowej. Z ostatnich czterech meczów rozgrywanych na stadionie rywala, Lech wywiózł komplet dwunastu punktów.

Tabela za okres od 1. września pokazuje, że "Kolejorz" prowadzony przez Macieja Skorżę nie ma sobie równych w Polsce. Lechici zdobyli w tym czasie najwięcej punktów, grają najlepiej zarówno na wyjazdach, jak i w meczach domowych. W dodatku Lech ma najwięcej zdobytych i najmniej straconych bramek.

Oto tabela ekstraklasy za okres od 1 września: