Trener Legii Henning Berg stawia zarzuty Górnikowi. Media szydzą: "norweski astronauta na Marsie"

Norweski szkoleniowiec Henning Berg po meczu Legii Warszawa z Lechią Gdańsk zaatakował Górnika Zabrze za to, że ten wystawił przeciwko Lechowi Poznań młodych graczy i nie zagrał fair. Lech wygrał 6:1 i jest o krok od mistrzostwa Polski.
Zdaniem Henninga Berga postawa Górnika Zabrze nie tylko pozostawiała wiele do życzenia, ale zasługuje na karę. - Jestem zawiedziony wynikiem spotkania Górnika z Lechem. Szkoda, że trenerzy z Zabrza w pierwszym składzie wystawili aż trzech dzieciaków, a ich zespół nie zagrał na 100 procent. Bardzo mnie to dziwi. Oczywiście każdy ma prawo dać szansę młodym zawodnikom, ale to wszystko musi być w duchu fair play. W Anglii takie sytuacje jak teraz są nie do pomyślenia i kluby za takie działanie byłyby ukarane. Dziwię się, że na tym etapie sezonu w Polsce się o tym nie dyskutuje - mówił Berg.

Zapytany o to, dlaczego podnosi takie kwestie, skoro sam wystawiał w lidze rezerwowy skład, by oszczędzać pierwszy na puchary, odrzekł: - Ja też rotowałem składem, robiłem dużo zmian, ale u mnie grali starsi zawodnicy i to było we wrześniu - dodał Norweg.

Na wypowiedzi Henninga Berga od razu zareagował Twitter:

Portal weszlo.comnapisał nawet tekst "Norweski astronauta postawił stopę na Marsie" , szydząc z uwag Henninga Berga. "Henning Berg. Henning "Rotacja" Berg. Henning "Misiak, Ryczkowski, Moneta, Kalinkowski, Wieteska" Berg. Ten sam Berg zaczyna narzekać, że Górnik zbyt mocno rotuje składem. Człowiek, który puszczał w ligowy bój ósmy sort i dzieciaków, narzeka na sposób, w jaki zabrzanie potraktowali mecz bez stawki" - czytamy.

Lech Poznań bardzo łatwo wygrał z Górnikiem Zabrze 6:1, strzelał mu gola za golem. Legia Warszawa nie zdołała wygrać w Gdańsku. Zremisowała 0:0.Zdjęcie Axer Piłka nożna Corner Zdjęcie Piłka nożna HATTRICK Meteor 5 Zdjęcie SPOKEY Piłka nożna Pro Team
Axer Piłka nożna Corner Piłka nożna HATTRICK Meteor... SPOKEY Piłka nożna Pro Team
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info